Bizi Takip Edin
Men's Health Türkiye

Men's Health Türkiye

KÜÇÜK KALEMLERDEN BÜYÜK HİKAYELER

 

KÜÇÜK KALEMLERDEN BÜYÜK HİKAYELER

-

 

25 küçük elden çıkan “Küçük Kalemlerden Büyük Hikayeler” kitabının satış geliri Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği’ne bağışlanacak.

İstanbul Beşiktaş İlçesinde bulunan Şair Mehmet Emin Yurdakul İlkokulu 3C sınıfından 25 öğrencinin yazdığı hikayelerden oluşan kitap geçtiğimiz Şubat ayında yayınlandı. “Küçük Kalemlerden Büyük Hikayeler” adlı kitabın geliri, Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği’ne bağışlanacak.

Engelli Arkadaşa Yardım Eli Toplumsal Duyarlılık kapsamında, engelli arkadaşları için farkındalık yaratmak isteyen 25 minik öğrencinin yaz tatilleri, ailesi veya aile büyüklerinden biri ile ilgili yazdığı 25 hikayenin yer aldığı kitap, miniklerin sınıf öğretmeni Coşkun İnce tarafından hazırlanmış. Öğrenciler minik kalpleriyle yazdıkları hikayelerde ailelerini, rüyalarını veya düşlerini kaleme almışlar. Bu kitap ayrıca Engelli bireylerin topluma kazandırılması ve çocuklara sorumluluk bilinci aşılanması amacıyla yayın hayatına kazandırılmıştır. “Küçük Kalemlerden Büyük Hikayeler”den elde edilecek gelirin Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği’ne bağışlanması kararını öğrenciler sınıf öğretmenleriyle birlikte almışlar.

Minik kalplerin hikayelerinin gelirini bağışladıkları Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD), ailelerin ve toplumun bilinçlendirilmesiyle engelli kişilerin toplumsal hayatla bütünleşmiş bireyler olmasında öncülük yapmak amacı ile 1993 yılında kuruldu. Bedensel engellilerin ruhen ve bedenen kendilerine yetebilen bireyler halini alabilmeleri için birleştirici, tedavi edici destek ve çalışmalarda bulunan dernek, engellileri tüketici konumdan üretici bireyler konumuna getirmeyi ve toplumun ilgisini ve özenini bu mücadeleye çekmeyi kendisine ilke edinmiştir.

“Dalyan’da Rüya Gibi Bir Tatil” başlıklı öyküsü yer alan Mahya Su Aydın, önemli ve mesajı olan bir projeye imza attıklarını belirterek, duygularını şöyle dile getirdi: “Hikayemde, engelli arkadaşımız gelmeden önce ne yapabileceğimizi ve onunla güzel vakit geçirmemiz gerektiğini anlattım. Kitabımızın gelirini de engelli arkadaşlarımız için bağışlayacağız. Bir engelli arkadaşım vardı, adı Tunay, biraz konuşma sorunu vardı, onun adına üzülüyordum, çünkü engelli olmak çok zor. Engelli olunca her şeyi çok iyi yapamıyorsun. Arkadaşların seninle dalga geçerse üzülebilirsin, insan kendisini engellinin yerine koymalı, o yüzden engelli arkadaşlarımıza yardımcı olmalıyız, onları desteklemeliyiz. İpek Gürman da “Laki, Karbon ve Rena” adlı hikayesinde bir anısını yazdığını anlattı. Yakup Atılan ise “Engelli arkadaşlarımız bu kitaptaki hikayeleri okumalılar” diye konuştu. Kitapta hikayeleri bulunan öğrenciler, sınıfta üzerinde “Küçük Kalemlerden Büyük Hikayeler” yazılı pastayı keserek kutlama yaptı.

Engelli bireylerin topluma kazandırılması ve çocuklara toplumsal sorumluluk bilinci aşılamak amacıyla yayımlanan kitabın tanıtımı, Şair Mehmet Emin Yurdakul İlkokulu’nda yapıldı. Kitabın satışı D&R ve anlaşma yapacakları diğer kitabevlerinde devam edecek.

Continue Reading
Advertisement

 

Yer çekimine karşı egzersiz

-

Editör :

The Ritz-Cartlon İstanbul’un boğaz manzaralı terası Open Air Spa’da yaz boyunca devam edecek Antigravity Fitness dersleri başlıyor.

Son yıllarda en çok dikkat çeken fitness trend’lerinden biri olan Antigravity Fitness; yoga, pilates, gyrotonic, kinesis, dans ve akrobasiden meydana gelen ve bireyin genel sağlığını, esnekliğini ve fiziksel çevikliğini arttırırken keyif alıp güzelleşmesini sağlamak için tasarlanmış, kapsamlı bir fitness tekniğidir.

Antigravity Yoga olarak da bilinen bu keyifli spor metodu, Antigravity Fitness’ın kurucusu Christopher Harrison’ın lisanslı hamakları ile uygulanıyor.

Yaz boyunca The Ritz-Carlton İstanbul’un terasında gerçekleşecek Antigravity dersleri ile katılımcılar, omurgaları üzerindeki basıncı azaltarak günün geriliminden uzaklaşırken, kaslarını uzatıp güçlendirebilecek.

Antigravity Türkiye Eğitim Direktörü Mine Melek tarafından verilecek dersler yaz boyunca Open Air Spa’nın keyifli ortamında açık havada gerçekleşecek. Yaz sonrası derslere devam etmek isteyenler ise otel bünyesinde hizmet veren Spasoul’da yine Mine Melek eşliğinde bu eşsiz egzersizi deneyimleyebilecek.

Bedenini ve ruhunu hafifletirken, hareketli, esnek ve çevik bir yaşam biçimine sahip olmak isteyen herkes, Salı günleri gerçekleşecek derslere katılım sağlayabiliyor.

Özel ve grup olarak iki farklı şekilde yapılacak olan derslere dair bilgi almak ya da rezervasyon yaptırmak için 0212 334 41 88’i arayabilirsiniz.

Devamı

 

NEW BALANCE BOZCAADA YARI MARATONU

-

Editör :

New Balance, bu yıl 8. kez düzenleyeceği Bozcaada Koşusu ile yaza merhaba diyor. Her yıl binlerce kişilik katılımla festival havasında gerçekleşen New Balance Bozcaada Yarı Maratonu ve 10K Koşusu, 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü Koşan Bilir diyen sporseverleri buluşturacak.

Hem ada kültürünü, hem de doğal güzelliklerini büyük bir huzur içinde sunan Bozcaada’nın muhteşem atmosferi ve doğasıyla iç içe koşulan maratona, profesyonel ve amatör sporcular katılıyor.

New Balance Bozcaada Koşusu, 21 kilometreden oluşan yarı maraton ve 10 kilometreden oluşan parkur olmak üzere 2 kategoride gerçekleştiriliyor. Ayrıca bu sene 4.sü gerçekleştirilecek “Minikler Maratonu“da 4-8 yaş arası minik sporcuların yarışına sahne olacak.

Heyecan ve coşkunun bir arada yaşanacağı, zorlu olduğu kadar eğlenceli yarışı tamamlayan sporcular dinlenme alanlarında gerçekleştirilecek aktiviteler ile de yorgunluklarını atacaklar. Katılımcılar Bozcaada Meydanı’nda kurulacak stant ve etkinlik alanlarında izleyicilerle sosyalleşmenin yanı sıra enfes ada lezzetlerini tatma olanağı da elde edecekler.

Yazı başlatan New Balance Bozcaada Yarı Maratonu ve 10K koşusu ile Bozcaada’nın keyfini “Koşan Bilir.

Devamı

 

GÖZ ALICI YENİ RENKLERİYLE NIKE EPIC REACT

-

Editör :

Nike’ın köpük teknolojisindeki en son yenilik olan Nike React teknolojisiyle geliştirilen ilk koşu ayakkabısı olan Nike Epic React, göz alıcı yeni renkleriyle satışa çıkmaya hazırlanıyor. 

Nike, köpük teknolojisindeki en son yenilik olan Nike React teknolojisiyle geliştirdiği ilk koşu ayakkabısı Nike Epic React’i geçtiğimiz aylarda tanıtmıştı. Her adımda darbeyi yumuşatan ve koşunun sonuna dek gereken enerjiyi sağlamak üzere tasarlanan Nike Epic React, Pink Matcha (hem kadınlar hem de erkekler için pembe ve yeşil versiyonlarıyla), Alloy (sadece kadınlar) ve Horizon (kadınlar için kırmızı, erkekler için koyu gri versiyonlarıyla) isimli renk çeşitleriyle bahar aylarında satışa sunulacak.

Nike’ın en yesini: Nike Epic React

Koşucuların ihtiyaçlarına yanıt veren Nike Epic React, her adımda ayakta hissedilen darbeyi yumuşatıyor, koşunun sonuna dek ihtiyaç duyulan enerjiyi sağlıyor. Ayrıca daha hafif, aşınma ve yıpranmalara karşı da dayanıklı bir ayakkabı olarak karşımıza çıkıyor.

Ayakkabının üst kısmı oldukça sade. Nike Flyknit Racer’dan ilham alan ve koşucuların ayaklarına gereken noktalarda hassas destek, esneklik ve nefes alabilirlik sunan tek parça Nike Flyknit gövde sayesinde, ayakkabının ön, kemer ve burun kısmı incelikle şekillendirilmiş durumda. Sade ve ince olan üst kısım, yine de gereken desteği sağlıyor.

Taşıyıcı, bağlayıcı ya da tutkal kullanılmadan tek parça Nike React köpüğünden üretilen orta tabanın görünümü, elde edilen verilerin hızla yeni fikirlere dönüştürülmesine imkan tanıyan bilgisayar tabanlı tasarım yardımıyla geliştirildi. Bu sayede orta tabanın yüzeyi, koşu sırasında istenen noktalara yastıklama ve destek sağlayacak şekilde tasarlanırken, ihtiyaç duyulmayan bölgelerde daha az materyal kullanılarak ayakkabının toplam ağırlığı en düşük seviyede tutuldu. Görsel açıdan oldukça karmaşık olan taban yapısı, farklı kalınlıktaki yüzeylerden oluşuyor. Daha kalın noktalarda taban daha üstün yastıklama sağlarken, daha ince noktalar ise tabanın sağlamlığını artırmakta kullanılıyor.

Ayakkabının üst kısmı tek parça köpük üzerinde yer aldığından, dış taban ile orta taban hemen hemen aynı. Bunun tek istisnası, ön kısmında ve topukta yer alan, ayakkabının yeri daha iyi kavramasını sağlayan ve dayanıklılığı artıran iki kauçuk kısım.

Devamı

Popüler

 

 

www.pilioo.com