YAĞ MUCİZESİ

| GÜZELLİK & STİL

 

Bu kaygan malzemenin, özellikle de saç bakım ürünü olarak tercih edilmesi hiç de şaşırtıcı değil.

Kozmetik Kimyager Trefor Evans, yağların saça parlaklık verip kırılmasını engelledigini, kışın saçın elektriklenmesini önlediğini belirtiyor. Silikon içeren serumlar da fayda sağlıyor ama ay çiçeği, badem ya da susam yağı içeren yeni formüller, saç tellerine daha derinden nüfuz ederek saçın iyice nemlenmesini sağlıyor.  Kullandığın serumu saçının ihtiyacına göre seçmelisin. Önerilere göz at.
Asi saçlar
Marrakesh Oil Saç Şekillendirici İksir, içeriğindeki argan ve kenevir çekirdeği yağı ile saçları besleyip canlandırıyor. Saç tarafından kolayca emilen bu serum, anında parlaklık, bakım ve koruma sağlıyor.
İnce saçlar
L’Oreal Paris Elseve Extraordinary Oil, altı çiçek özü içeren özel formülü ile saç tellerini beslerken, tarama, düzleştirme işlemi ve kirlilik gibi dış etkenlere karşı koruyor. Saçları ağırlaştırmadan pürüzsüzleştiriyor.
Boyalı saçlar
Kerastase Elixir Ultime The Imperial, içeriğindeki antioksidan zengini beyaz çay sayesinde, boyalı saçlarda rengin yoğunluğunu ortaya çıkarıyor. Boyalı saçları koruyup, onlara canlılık ve parlaklık veriyor.
Kuru saçlar
Kiehl’s Deeply Restorative Smoothing Hair Oil Concentrate, içeriğindeki argan, ay çiçeği ve susam yağlarıyla kuru saçları derinlemesine nemlendiriyor. New Yorklu Saç Tasarımcısı Nathaniel Hawkins, bu ürünü duştan sonra saçlarına uygulamanı tavsiye ediyor.

Uçuklara Son!
Gizlenmesi oldukça zor olan, dudak kenarlarında çıkan uçuklar, bireylerin yüzde 90’ını etkiliyor. Amerikan Dermatoloji Derneği, uçukların stres yüzünden oluştuğunu söylüyor. Tedavi etmek için uçuk merhemi uyguladıktan sonra, Bioderma Atoderm Lip Balm sürerek, bölgeyi onarıp rahatlatabilirsin. Dışarı çıkarken de Shiseido Concealer Stick’le üzerini kapatabilirsin.

ÇOK TATLI…
Çikolata, cildini güneşin zararlarına karşı en az titanyum dioksit ve çinko kadar etkili şekilde koruyabilir. İki grup kadından üç ay boyunca her gün düzenli olarak çikolatalı bir içecek içmesini isteyen Düsseldorf Üniversitesi’nden bilim insanları, araştırmanın sonunda çok faydalı bilgilere ulaşmış.
Kadınların yarısı, flavonol yönünden zengin bir çikolata içeceği tüketirken, diğer grup antioksidan yönünden daha zayıf ama aynı tatta bir içecek içmiş. Üç ay sonra hepsi UV ışınlarına maruz bırakıldığında, daha fazla flavonol tüketenler ışınlardan daha az etkilenmiş. Araştırmacı Wilhelm Stahl, her gün 100 gram bitter çikolatanın SPF 2 ya da SPF 3 miktarında koruma sağladığını söylüyor. (Ama sen yine de koruyucu kullanmak yerine çikolataya güvenmeye kalkma.)

BU NEDİR?
CC krem / BB kremlerin ardından piyasayı sallamaya gelen CC kremler, cilt tonunu dengelemek için geliştirilmiş. Kozmetik Kimyageri Ni’Kita Wilson, “Bunlar daha yoğun pigment içeriyor ama BB kremlerden daha hafif “ diyor. Olay Tone Effects Tone Correcting CC Cream SPF 15 ise bu senenin gözdelerinden.
Bu sene güzellik konusunda en büyük isteğinin daha canlı görünmek olduğunu söyleyen kadınların oranı: %36’dır. İlk adım: Kirpiklerini kıvır!

 

viridianprints