WH ZUMBA EGZERSİZİ I

| VİDEO

 

Zumba eğitmeni Ece Sueren Ok, Bouje/Soca Kuduro eşliğinde yapılan hareketleri gösteriyor.

 

 

ZUMBA® , 10 yıl önce Alberto “BETO” Perez tarafından fitness dünyasına armağan edilmiş, çok eğlenceli, ağırlıklı olarak Latin müzik ve dans ritimleri ile fitness çalışmasının karışımı. Türkiye’de 2009 yılından bu yana varolmasına rağmen fanatikleri artmakta. Amerika, Avrupa ve son olarak Türkiye’de düzenlenen eğitimlerle birlikte, bugün Türkiye’deki Zumba® eğitmenlerinin sayısı hızla artıyor.

FITNESS-PARTY”

ZUMBA® nın ortaya çıkışı da aslında kendisi kadar eğlenceli bir tesadüf… BETO bir gün aerobik sınıfına gittiğinde, dersinin müziklerini unuttuğunu fark ediyor. Yanında bulunan, kendi dinlediği, doğup büyüdüğü yerlerin, Latin Amerika (salsa, merengue…gibi) müziklerinin olduğu kaseti koyuyor ve emprovize olarak dans-fitness tarzı bir koreografi ile dersini yapıyor. Tüm katılımcılar hem müziğe, hem müziğin yarattığı enerjiye bayılıyor. Ve böylece o gün yeni bir fitness tarzı doğmuş oluyor: Zumba® Fitness Party.

Bugün Zumba® farklı kategorilerde yapılabilen, ritm, dans ve eğlenceyle coşulan bir fitness tarzı. Katılanların eğlenerek kalori yakmasını ve sıkıcı rutin hareketler yerine ritimlere kendi tarzını da aktarmasını sağlıyor. Ve salgılanan serotoninle kişiler dersten sonra yorgun değil MUTLU olarak salondan ayrılıyor.

Önceden parasını ödediği halde spor salonlarına devam etmeyenler bile ZUMBA® yı  çok farklı ve eğlenceli buluyor. Eğlenerek kalori yakıldığını hayretle karşılayıp mutlu olduklarını söylüyorlar. Bunda da ZUMBA® nın tek bir dans türüne bağlı kalmamasının rolü büyük: Salsa, Merengue, Cumbia,Tango, Reggeatton, Hiphop ve daha bir çok dans türü ile bir saatlik ders zamanı uçup gidiyor. Türkiye’de sana yakın tüm eğitmenleri ve ders saatlerini www.zumba.com adresinden bulabilirsin.

 

viridianprints