VÜCUDUNA GÜVENMENİ SAĞLAYACAK BİR YOGİ

| anaslide, FITNESS

 


buyuk-beden-yogi4

Instagram’da ilham verici pek çok hesap var. Antrenörlerden fitness kızlarına, rejim odaklı tariflerden sağlık programlarına bir sürü hesap! Ancak aralarında bazı hesaplar, diğerlerinden biraz ayrılıyor! Yine spora odaklı ama dediğimiz gibi biraz farklı!

buyuk-beden-yoga3

Seni Big Gal Yoga‘yla tanıştıralım. Vücuduna olan özgüvenini hemen fark edeceksiniz. Asıl ismi Valerie olan bu genç kadın, devasa bedeniyle yerçekimine meydan okuyor. Üstelik yoga yaparak!

buyuk-beden-yogi1

Üç yıl önce yaptığı yoga hareketlerinin fotoğraflarını internette paylaşmaya başlayan Valerie, işe ilk olarak Tumblr’da açtığı hesapla başladı. Daha sonra Instagram üzerinden kendine müthiş bir takipçi kitlesi yarattı. 143 binden fazla takipçisine neredeyse her gün bir yoga hareketi gösteren kadın, fazla kiloların yogaya engel olmadığının şüphesiz en büyük kanıtı.

buyuk-beden-yogi5

“Benim gibi kıvrımları büyük, şişman, büyük büyük beden kadınların da egzersiz yaparken özgüven sahibi olabileceğini ispat etmek ve onlara ilham vermek istedim. Dergilerde, sosyal medyada yoga yapan kadınların fizikleri hep muhteşem. Oysa kusursuz olmadan da yoga yapabilir ve bedeninizi daha iyi tanıyıp sevebilirsiniz” diyen Valerie, “Yaptığım tüm hareketler, bana güç ve güven verdi. Kendimi böyle kabul etmem gerektiğini bana hissettirdi” diyor.

buyuk-beden-yoga2

Şimdilerde Arizona’da Seven Centers Yoga Stüdyosu’nda yoga öğretmenliği yapmaya hazırlandığını söyleyelim.

 

 

viridianprints