VERİMLİLİĞİNİ ARTIRMANIN YOLLARI!

|  , anaslide, YAŞAM

 


Zaman planlaması konusunda senin de zayıf olduğun günler oluyordur… Tüm görevlerimizi tamamlamak için 24 saatten fazlasına ihtiyacımız var! Dolayısıyla verimliliği arttırmanın çoğumuzun istediği bir şey olması neredeyse hiç şaşırtıcı değil. İnsan davranışları uzmanı Dr. Tomas Chamorro-Premuzic,  İngiltere’deki insanların en iyi şekilde yararlanmaları için şaşırtıcı önerilerin yer aldığı bir liste oluşturdu.

Saat 11.30’da 90 dakika boyunca yüksek sesli rock müzik dinle.  Sabah mahmurluğu geçtiğinde, kısa süreli dış uyaranın vücudunuzu harekete geçirmesi, öğlene kadar işine devam etmenin harika bir yolu olabilir. 15.00’da biraz meyve yemek ise sağlıklı şeker alımıyla öğle saatlerinde gevşemen ve modunun düşmesi ile mücadele etmene yardımcı olur.

Yatağın diğer kısmında uyu. Bir rutini kırmak problemlere taze bir perspektif kazandırır.

Beş dakikalığına Instagram molası ver. Sosyal medya mecralarında her saat başı beş dakika zaman geçirmek; eğlenceli bir mola vermeni, görevlerine yenilenmiş ve odaklanmış bir şekilde geri dönmeni sağlar.

Renkleri ve fontları karıştır. Farklı renklerde yazmak gibi küçük değişiklikler bile rutininden uzaklaşmana yardımcı olur. Ancak, kırmızıyı kullanmaktan kaçın; çünkü bu renk, yüksek seviyelerde stres ve anksiyete seviyeleri ile ilişkilendiriliyor.

 Çocukluk yıllarında en sevdiğin kitabı yeniden oku. Zira bu kitap, hayal gücünü ateşleyecek. Üstelik yaratıcı proje üzerinde çalışıyorsan, senin için mükemmel bir ilham kaynağı olacak.

 

viridianprints