UYUYAN GÜZEL

| GÜZELLİK & STİL

 

Uyursan kazanırsın. 

Rüya gibi bir cilt mi istiyorsun? Yatağa dön. Cleveland University Hospitals Case’in çalışmasına göre, beş saat ve daha az uyuyan veya uykusu kalitesiz olanlar (uykuya dalamama ya da çok sık uyanma gibi) bir hafta içinde kırışıklık ve düzensiz pigmentasyon gibi yaşlanma belirtileriyle karşı karşıya kalıyor. Cildinin gençliğini korumak için yedi saat veya daha fazla uyumalısın.

Esmerlik Tutkusu
Beyler sarışınları tercih ediyor olabilir ama yeni bir Women’s Health anketine göre, kadınların yüzde 43’ü koyu renk saç tonlarının ideal olduğunu söylüyor. New York’taki Marie Robinson Salon’un Renk Uzmanı Kimberly Cannon, “Cilt tonun orta veya esmerse, sütlü çikolata tonlarını deneyebilirsin.
Eğer cildinin alt tonlarında kırmızılıklar varsa sıcak kestane tonları sana yakışır. Açık bir cilt tonunda ise koyu kahve gölgeler harika duruyor” diyor.

Optik  İllüzyonlar
Dört gözlü olmak artık son derece havalı! Numaralı bir gözlüğe ihtiyacın olmasa bile. Bu yıl reçeteli lens olmadan çerçeve alan kadınların oranı yüzde 20 artmış; bu da gözlüğü zorunluluk olduğu kadar aksesuvar olarak da hayatımıza sokuyor. Ancak nasıl bir makyajın gözlüğünle uyum sağlayacağını bilmek zor olabilir. New Yorklu Makyaj Artisti Moani Lee’nin önerilerine göz at.

01

Çerçeve Stili: Parlak Renkler
Makyaj Önerisi
Gözlerini ve cildini parlak tut, canlı dudaklarla da renk doygun-luğunu dengele. Yves Saint Laurent Rouge Pur Couture Lipstick in No.50 Rouge Neon’u (87 tl) deneyebilirsin.
UYGULAMA
Göz farını bej veya altın kahve gibi doğal parlak tonlardan seç. Daha sonra maskara ve eğer açık tenliysen şeftali gibi açık tonlarda bir allık uygula. (Koyu tenliysen böğürtlen tonlarında bir allık seçebilirsin.) Makyajını mandalina, fuşya ya da kızıl gibi koyu renk bir rujla tamamla. Sadece gözlük ve ruj renginin aynı olmadığından emin ol.

02

Çerçeve Stili: Kedi Gözü
Makyaj Önerisi
Eyeliner uygula. Bu, gözlüğünün üst kısmını odak noktası yapar. Nars Larger Than Life Long Wear Eyeliner in Via De Martelli’yi (68 tl) deneyebilirsin.<p>
UYGULAMA
İnce bir şekilde kahve veya siyah göz kalemi ya da eyeliner ile üst kirpik çizgini belirginleştir. Göz kenarlarını geçtiğinde çizgiyi yarım santim kadar kalınlaştır. Bu, göz makyajının çok retro durmasını önleyecek. Maskara, bronzlaştırıcı allık ve kremsi ten rengi bir rujla görüntünü tamamla.

03

Çerçeve Stili: Süslü (çiçek veya taşlı kenarlar)
Makyaj Önerisi
Gözlüğünle rekabet etme! Bunun yerine yüzünün stratejik noktalarına yumuşak gölgeler uygula. Örneğin açık veya koyu pembe tonlarda Maybelline New York Affinitone Allık (19,90 tl) kullanabilirsin.
UYGULAMA
Kirpik çizginden göz kenarına kadar ten rengi tonda mat far sür ve ardından maskara uygula. Şeffaf pembe tonlarında bir ruj seçebilirsin. Çerçevenin yan detaylarına dikkati çekmesi için elmacık kemiklerine (açık tenliysen açık pembe, koyu tenliysen koyu pembe) allık uygula.

 

 

viridianprints