TEMBEL KIZIN GÜZELLİK REHBERİ

 


İşin uzmanlarından aldığımız ipuçları sayesinde şu an harcadığının yarısı kadar zamanda harika görünebilirsin. Sabahları alarmının “ertele” tuşuna basmakta özgürsün!

1- Sahte dumanlı göz makyajı yap

Dumanlı göz makyajı maharet gerektirir ama sahtesini yapmak çok kolay! Makyaj Sanatçısı Rae Morris, “Gri, siyah, lacivert ya da kahverengi bir göz kalemini al ve üst kirpik çizgine kabaca çek. Daha sonra kirpiklerine bulaştır ve yuvarlak uçlu bir makyaj fırçasıyla yukarı doğru yay. Sadece kirpik çizgini belirginleştirmek bile o dumanlı etkiyi verecektir” diyor.

2- Göz altı torbalarını hızlıca indir

Küçük bir yüz havlusunu soğuk suya batır ve gözlerine bir dakika boyunca sıkıca bastır. Sidney’deki Double Bay Kliniği’nin Direktörü Melanie Grant, daha sonra yüzük parmaklarınla göz altlarından başlayarak elmacık kemiklerine doğru nazikçe masaj yapmanı tavsiye ediyor.

3- Saç bakımının kısa yolu

Şampuan öncesi saça ve saç derisine bakım yapan peeling şampuanlardan kullanabilirsin. Duşa girmeden önce kuru saç diplerine masaj yaparak uygula, daha sonra saçını durula. Bu ürünler saç dibinde biriken günlük kirden ve kullandığın saç ürünlerinin kalıntılarından arınmanı sağlayacak.

4- Son dakikada yemek planı mı çıktı?

Çarpıcı renkte bir ruj sür. Napoleon Perdis’in Kreatif Takım Lideri Kate Squires; “Çarpıcı renkte bir ruj sürmek hem hızlıca bakımlı görünmeni sağlar hem de tazelemesi kolaydır” diyor.

5- Hep acelen varsa…

Grant şu ipucuyla hayatımızı kurtarıyor: “Duştayken cildimi besleyen bir duş yağı kullanıyorum. Böylece duştan çıktıktan sonra vücut nemlendiricisi sürmeme gerek kalmıyor.”

6- Ağda randevunu öğle arana denk getir

Böylece kıymetli hafta sonundan çalmamış olursun. Ofise dönüşte yapacağın sunumdan önce cildindeki kızarıklığı yok etmek için de saf aloe veranın sihir gibi etkili olduğunu söyleyelim. Grant, “Sadece kullandığın ürünün katkısız olduğuna emin ol” diyor.

7- İşten çıkar çıkmaz bir davete gideceksen…

Toni & Guy Küresel Saç Elçisi ve Saç Stilisti Mark Hampton, saçını ortadan ayırıp ıslak görünüm veren bir ürünle iyice yapıştırmanı öneriyor. Ardından ister arkadan topla, ister açık bırak; bu pratik model seni hemen geceye hazırlayacak.

8- Çok işlevli ürünleri tercih et

LSG Creative’in makyaj sanatçısı Lores Giglio, BB krem kullanmanı tavsiye ediyor: “BB kremler hem astar hem cilt tonu eşitleyici görevi görüyor; cilde canlı ve renkli bir bitiş veriyor ve harika hissettiriyor.” Bir de dudak ve yanaklarda kullanılabilen bir ürünü uyguladın mı tamamsın!

9- Tırnaklarına daha az zaman harca

Jel ojeleri dene. Bunlar tıpkı diğer ojeler gibi rahat sürülüyor fakat tırnakların üstünde jel gibi parlamasını sağlayan bir tabaka oluşturuyor; böylece maniküre gitmişsin gibi uzun süreli etki ortaya çıkıyor.

10- Fondöteni fırçayla uygula 

Yumuşak bir bitiş için fondötenini fırçayla uygula. Squires, “Fırça ne kadar büyük olursa, daha çok miktarda fondöteni o kadar hızlı sürede uygulayabilirsin” diyor.

11- Kaşlarını belirginleştir

Morris, “Üzerinden geçilmiş, belirginleşmiş kaşların ifadende nasıl fark yarattığını görünce çok şaşıracaksın” diyor. Önerisi ise, kaşları renklendirip tarayan küçük bir kaş maskarası kullanman.

12- Saçını yıkamaya vaktin mi yok?

Geriye doğru tara gitsin! Saç Stilisti Barney Martin, “Saç diplerine kuru şampuan sık, daha sonra doku ve hacim kazanması için saçın ön kısmını hafifçe arkaya doğru tara” diyor ve ekliyor; “Saçını tararken yumuşak kıllı bir fırça kullan ve arkaya attığın saçını tel tokalarla sabitle.”

13- Anında genç görünüm

Morris, bir kadının genç görünmek için yüzüne yapabileceği en önemli şeyin (hayır botoks değil!) cilt tonunu eşitlemek olduğunu söylüyor. Bunu en etkili şekilde yapan ürün ise fondöten. O yüzden doğru fondöteni seçmek için başta biraz zaman harca ve uzun vadede zaman -ve harika bir cilt görünümü kazan.

14- Fön süreni azalt

Saçının neredeyse kuru olması yeterli. Hair Expo 2013’te Avustralya’nın En İyi Saç Stilisti seçilen Frank Apostolopoulos, “Saçını yıkadıktan sonra yüzde 80’ini kurut, daha sonra düzleştirmek ve şekil vermek için geniş yüzeyli bir saç fırçası kullan” diyor.

 

 

 

 

 

viridianprints