http://www.womenshealth.com.tr/hep-birlikte-hayati-hafifletelim/ Women's Health Türkiye | TEK DUMBBELL İLE YAPABİLECEĞİN 10 KARIN ŞEKİLLENDİRME HAREKETİ TEK DUMBBELL İLE YAPABİLECEĞİN 10 KARIN ŞEKİLLENDİRME HAREKETİ – Women's Health Türkiye

TEK DUMBBELL İLE YAPABİLECEĞİN 10 KARIN ŞEKİLLENDİRME HAREKETİ

| FITNESS

 

Hayalindeki karın kaslarına kavuşmak için crunch hareketleri yetersiz kalıyorsa, antrenman rutinine biraz ağırlık eklemenin vakti gelmiş olabilir. Kocaman halterlerden bahsetmiyoruz. Tek bir dumbbell işini görecek.

Women’s Health fitness direktörü Jen Ator, tek dumbbell yardımı ile karın kaslarını hiç ummadığın biçimde şekillendirebileceğin hareketler derledi.

Bu hareketleri yaparken merkez bölgenin gergin olduğundan ve her harekette karnının çalıştığından emin ol. Hareketler, karın hareketi değilmiş gibi gelebilir; fakat elinde tek bir ağırlık tutman, vücudunun dengesini sağlayabilmek adına karın kaslarını daha fazla çalıştıracak.

Bu hareketlerden üçünü seç, dinamik ısınma/güç antrenmanı döngüsü ile birleştir ve her zamanki antrenmanından önce yap. Hafif bir ağırlıkla her hareketten 15’er tekrar yap ve hareketler arasında mümkünse dinlenme.

 

viridianprints