ŞİMDİ TAM ZAMANI: SIZLANMAYI BIRAK VE HAREKETE GEÇ!

|  , anaslide, YAŞAM

 


Çok satanlar yazarı ve girişimci Sháá Wasmund, neden bir an önce harekete geçmen gerektiğini anlatıyor!

Yapılacaklar listen giderek uzuyor mu? Yatarken sıklıkla  yeteri kadar şeyi başaramadığın konusunda mı kaygılanıyorsun? Toplantılar,  seminerler ve sunumlar üzerine mi geliyor?  O halde, bitmeyen yapılacaklar listesine karşı koymak için yeni teknikler öğrenmenin tam zamanı.

Dünya giderek daha yoğun bir hale geliyor. Maillerimizi ve WhatsApp mesajlarımızı cevaplamak zorundayız. Gerçek şu ki, gürültüyü filtrelemeye, harekete geçmeye, hız kazanmaya ve neler olduğunu- ve olmadığını- anlamaya çalışmaya ihtiyacımız var.

Ne yapmak istiyorsan, şimdi başla!

Mükemmel anı bekleme, çünkü hiç gelmeyecek. Şu dakikada seni hedefine bir adım yaklaştıracak şey ne? Spor salonuna yazılmak mı? Bir koşu kulübüne katılmak mı? Bir şirket kurmak mı? Hemen harekete geç.

Sorumluluk sahibi ol

Hedeflerini ve planlarını başkalarıyla paylaş, zira o kişilerin yardımıyla da aklındakilerin ne kadarını hayata geçirebildiğini kontrol edebilirsin. Senle aynı amaçlara sahip olan birini bul ve birlikte neler yapabileceğine bak. Örneğin yataktan kalkmak sana zor geliyorsa, sizi parkta sabah 06.00’da bekleyen bir koşu partneri bul. Kitap yazmak mı istiyorsun? Facebook’ta duyur ve herkesten kitabınızı bitirmen için bir tarih belirlemelerini iste, sonra ne kadar kaldığı konusunda geri bildirim almayı da unutma. Bir iş kurmak için can atıyorsan, neden bir iş ortağı bulmayı denemiyorsun? Seni destekleyen diğer girişimcilerden oluşan bir beyin takımı yarat.

Alışkanlık haline getir

Harekete ne kadar çabuk geçersen, dilediğin şeyi yapman da bir o kadar kolaylaşır. Hız kazandırmayı alışkanlık haline getirdiğinde, işlerin kolayca yürüdüğünü göreceksin.

Her gün dışarıya çık

İşlerinin arasında sıkışıp kaldığında, çevreni değiştirmek seni iyi hissettirecek. Yağmur yağarken bile dışarıya adım atmak ve 20 dakika boyunca yürümek, bakış açını değiştirip işine odaklanmana yardımcı oluyor.

Zamanını planla

Hedeflediklerini hayata geçirmeden önce bir rutine ve plana ihtiyacın var; aksi takdirde bütün işler ayağına dolanır. Daha mutlu bir hayat mı istiyorsun? Seni mutlu eden insanlara daha çok zaman ayır.

Her şey mükemmel olmasını bekleme 

İhtiyacın olan şey, mükemmeliyet değil. Sadece hızlı davranmak!

 

viridianprints