SEKS CANINI ACITTIĞINDA

| AŞK&SEKS

 

Acıyı zevke dönüştürebilirsin.
Seks insana kendini iyi hissettirmeli. Ancak son yapılan araştırmalar gösteriyor ki, kadınların %30’u cinsel ilişkiye girerken ağrı çekiyor.
Acı, bazen endometriyoz (çikolata kisti) gibi önemli bir sorunun belirtisi olabilse de, genelde çok ciddi bir nedeni yok. Ağrıya nelerin sebep olduğunu ve nasıl tedavi edilebileceğini öğrenmek için bu yazıyı oku.
hot-couple1
Ağrı: Penisi zımpara kağıdı gibi bir his veriyor.
Olası neden: Vajina kuruluğu. Herbenick, “Seks esnasında yaşanan acının en genel nedeni kayganlık noksanlığıdır” diyor. Sebebi bazı ilaçların kullanımı (doğum kontrol hapları, depresyon ilaçları, bazı alerji ve soğuk algınlığı ilaçları) olabilir. Ayrıca seksten önce sıcak bir banyo yaptıysan, bu da vajina dokusunun kurumasına neden olur.
Çözüm: Ön sevişme sırasında bir miktar su bazlı kayganlaştırıcı kullan. Indiana Üniversitesi’nde yapılan bir çalışmada, kayganlaştırıcı kullanan kadınların çok az miktarda ağrı hissettiği ve üstelik çok daha fazla tatmin olduğu bulunmuş. Ayrıca ritmi senin kontrol edebileceğin (kadının üstte olduğu gibi) pozisyonları tercih edebilirsin. İhtiyacın olduğunda ara verip tekrar kayganlaştırıcı sürebilirsin.

Next

 

viridianprints