SAÇIN DA YAŞLANIR MI?

| GÜZELLİK & STİL

 

Her geçen doğum gününle birlikte karşı karşıya kaldığın şeyler listesine yaşlanan saçları da ekle.

Dermatolog Francesca Fucso, saçının zaman içinde yalnızca beyazlamadığını, giderek kurumaya ve sertleşmeye başladığını söylüyor. Saç tellerinin inceldiğini veya döküldüğünü de fark edebilirsin. Bu yaşlı saç belirtileriyle baş et:
SAÇ KAYBI / İNCELME
Fusco, minoksidilin saç derisinde kan akışının hızlanmasını sağlayarak, saçın uzamasını desteklediğini söylüyor. Rogan Topikal Losyon (50 tl, Bakimstore.com) kullanabilirsin.
KIRILGANLIK
Fusco, “Kuruluk ve zayıflığı diplerden önle. Böylece yeni çıkan saçların güçlü ve parlak olur” diyor. E Vitamini ve doğal yağlar içeren güçlendirici bir bakım kremi saçının ihtiyacına cevap verebilir. Elidor Co Creations Güçlü ve Parlak Saç Bakım Kremi’ni (5.90 tl) dene.
BEYAZ SAÇ
Tonlarca beyazın mı var? Yapabileceğin en iyi şey, onları boyamak. Daha fazlasının oluşmasını önlemek içinse meyve ve sebze tüketimini arttırmalısın. Araştırmalara göre bunların içindeki antioksidanlar, oksidatif strese neden olan ve buna bağlı olarak saç beyazlamasına yol açan serbest radikallerle savaşabiliyor.

Bu Nedir?
Minoksidil
Saç büyümesini sağlaması ve kelliği önlemesiyle bilinen bir etken madde. Reçetesiz olarak saç kıran tedavisinde kullanılan FDA onaylı minoksidil, şimdilerde hem kadın hem de erkeklerde saç kaybının önlenmesinde ve saç artışını desteklemede yaygın olarak kullanılıyor.
Standart bir kadının aynı makyajı uyguladığı yılların sayısı: 11.
Rutininin dışına çıkmak ister misin? Mat farını, aynı tonun parlağıyla değiştir. Yeni görünümün, gözlerinin sekiz saatlik güzel bir uyku çekmişsin gibi parlamasını sağlayacak.

01 (1)

Siyah Tırnaklar
Butter London’ın global renk elçisi Katie Jane Hughes, “Siyah oje kullanmanın birçok havalı yolu var” diyor. Bu sonbahar, parlak ve mat siyahı karıştırmaya ne dersin? Tırnaklarını önce mat siyaha boya. Flormar Mat Siyah Oje’yi (3,50 tl) deneyebilirsin. Sonra uçlarına parlak siyah oje uygula. Sally Hansen Hard As Nails Extreme Wear serisinden siyah rengi dene (12,60 tl). Ardından oje koruyucusu sürerek görünümünü tamamlayabilirsin.

 

viridianprints