BANYO KEYFİ

| GÜZELLİK & STİL

 

Canım mükemmel bir banyo yapmak istiyor. Saç köklerimden ayak parmaklarıma kadar yeniden doğmuş gibi hissetmeliyim!

Ne olmuş, evet, kendimi seviyorum! Küvet dolusu yumuşacık köpüklere gömülüp ılık bir banyo yaparak kendimi şımartmaya ihtiyacım var. Biyoloji ve kimya prensiplerini uygulayarak kendime küvet dolusu huzur yaratabilirim. Cennetin kapılarını aralamak için bilim adamı, araştırmacı ve güzellik uzmanlarına danışsak iyi olacak…

Banyoyu hazırlarken:
Kısık ateş!
Suyun ısısı, vücut ısısından daha sıcak olmamalı. 35-36 derece idealdir. Daha sıcak olduğu takdirde sinir sistemini zorlayabilir. Yani suyun içine çalışan saç kurutma makinesi bırakıvermek gibi bir şey. Küvetteki suyun ısısını iyi ayarlayın ki, vücudunuz birdenbire şoka girmesin!

WH Seçti: TT Technic ST-9234 Su Geçirmez Termometre

Do re mi…

Kolonoskopi esnasında müzik dinleyenler, daha az sakinleştirici ilaca ihtiyaç duyuyor. Tabii ki banyodan zevk alabilmek için bilincinizi tümden yitirmeniz gerekmiyor! Eğer Lily Allen, o çocuksu sesiyle, kolonoskopi cehennemini nispeten daha tahammül edilebilir hale getirebiliyorsa, kim bilir küvette ne çiçekler açtırır! Kendinizi melodilerin kollarına bırakın ve şükredin: “Tanrım, ne mutlu bana ki bugün kolonoskopi olmadım!” Banyo duvarına monte edilen su geçirmez hoparlör işe yarayacaktır!

WH Seçti: The Icebar2 su geçirmez hoparlör sistemi iPod Nano’nuzu korumak için tasarlanmış özel bir ürün. Havuzda ya da küvette müzik keyfi yapmak isteyenlere ideal çözüm sunuyor.

Loş ortam…
Mağara günlerinde, alacakaranlık bastırdığında insanoğlu, gevşetici etkisi olan uyku hormonu olarak da bilinen melatonin hormonu salgılarmış. Banyo yaparken ışıkları kapatın ve mumları yakın. Güvenlik için alev almayan sahte mumları deneyebilirsiniz.

WH Seçti: Aisha Zencefil Aromalı Mum

Dinlenirken…

Derinlerde bir yerde. . .
Vücudunuzu sadece başınız yüzeyde kalacak şekilde sulara gömün. Spa Ansiklopedisi yazarı Reinhard Bergel, “Suya ne kadar çok hücreniz değerse, o kadar faydalanırsınız” diyor. Ilık su, kılcal damarları genişleterek hücrelere besin ve oksijen gitmesini sağlıyor. Boyundan ayak parmaklarına kadar rahatlamış ve tamamen gevşemiş hissedeceksiniz.

WH Seçti: Neonato Ginestra Ayaklı Banyo Küveti’nin ergonomik iç yapısı sayesinde oturarak veya uzanarak banyo yapmak mümkün.

Köpük hanım…
Bazı banyo jelleri fazlasıyla kaşındırır! Çünkü hemen hemen hepsi otomobil tamirhanelerinde temizlik maddesi olarak da kullanılan sodyum sülfat içerir. Kimyasallardan uzak duralım en iyisi! Hindistancevizi yağı gibi organik maddelerle üretilen jelleri tercih edebilirsiniz.

WH Seçti: Autrepart Normandy Grubu Banyo Sütü’nün nemlendirme ve yumuşatma özelliği çok güçlü. İçeriğinde badem sütü ve elma özü bulunan ürün karamel gibi kokuyor.

Tuzu uzatır mısın?

Anneanneler pek haklıymış: Tuz her derde deva! Tuzun ana maddesi olan magnezyum, vücudumuzdaki yüzlerce enzimi düzenleyen bir tür süper güçlü mineral. İşte bu yüzden bilinen hemen hemen her sağlık sorunu magnezyum eksikliğine bağlanıyormuş. Haftada iki kere, küvetin içine iki bardak dolusu banyo tuzu karıştırmakta fayda var.

WH Seçti: Defne Çilekli Banyo Tuzu, içeriğindeki kaya ve deniz tuzuyla kasları rahatlatıp negatif elektriğin vücuttan atılmasını sağlıyor.

Nazik ve pürüzsüz…
Tüylerinizi jiletlemeden beş dakika evvel banyo yapmanızda fayda var! Ilık su foliküllerinizi gevşetir. Böylece tüylerden kolayca ve rahatsız etmeden kurtulmanıza yardımcı olur. Ve tabii ki cildi yumuşatan, nemlendirici bir tıraş kremi kullanmayı da ihmal etmeyin!

WH Seçti:
Satin Care Avocadolu Tıraş Jeli, bacaklarınıza ipeksi, yumuşacık bir dokunuş, seksi bir görünüm kazandıracak.

Aslan yelesi gibi…
Sıcak su, saçınızın her telini iyice yumuşatır ve kullandığınız her türlü nemlendirici maddenin kolayca emilmesini sağlar. Saçı beslemek ve daha canlı görünmesini sağlamak için hindistancevizi yağı kulanın. 20 dakika boyunca ıslak saçta tuttuktan sonra ılık suyla durulayın.

WH Seçti:
Nature’s Blessings Hindistancevizi Yağı

Kirlenmek güzeldir!
Buharın gözenekleri açtığını gayet iyi biliyoruz. Neden kil maskesi kullanarak cildinizdeki toksik yağları tümden temizlemiyorsunuz?

WH Seçti:
Dermokil Kil Maskesi, değişik kil bileşenleri sayesinde cildin gözeneklerinde biriken yağ fazlalıklarını tümden temizliyor.

Keyif bitti…
Renkli rüyalar. . .

Geceleri insanın vücut ısısı azalır. Vücut ısımız ne kadar hızlı düşerse, o kadar çabuk uyuruz. Yatağa girmeden yaklaşık bir saat evvel banyo yapın ki, vücut uykunun yumuşacık kollarına çabucak kavuşabilsin.

Antik reçete
Su geçirmeyen saf yağ, ıslak vücut üzerinde ince bir film tabakası oluşturur ve nemi hapseder. Yeteri kadar vakit varsa havluyla kurulanmak yerine yağlandıktan sonra bornoz giyin ve cildinizin yağı emmesine izin verin.

WH Seçti:
Euphia Masaj Yağı.

Temiz eller…
Sabun köpüğünde bulunan organik materyaller, küf bakterilerine ziyafet sofrası oluyor! Haftada en az bir kez banyo küvetinizi temizleyerek onları açlıktan öldürmelisiniz. Bunu yaparken klor içeren maddelerden uzak durun.   WH Seçti: Klar Organik Banyo ve Tuvalet Temizleyici, kimyasal koku maddeleri ve sert asitler içermiyor.

Derleyen: Ece Çağlar / Fotoğraf: Charles Masters

 

viridianprints