RUJUM OLMADAN ASLA!

| GÜZELLİK & STİL

 

Çantamızdan asla eksik olmuyor.

Korean Food and Drug Administration desteğiyle yapılan bir araştırmada, kadınlara günde ne sıklıkta ruj ve nemlendirici uyguladığı sorulmuş ve kullandıkları ürün miktarını iki hafta süresince not etmeleri istenmiş. Buna göre kadınların yüzde 25’i günde bir defa ruj kullanıyor. Yüzde 36’sı ise nemlendirici yüz kremlerini günde iki kez kullandığını ifade etmiş. Ancak ürünlerin kullanım öncesi ve sonrası ağırlıkları ölçülerek yapılan incelemeye göre, kullanılan ürün miktarları, kullanıcıların söylediğinden daha fazla. Bu ilginç durumun sebebinin, ürünlerin vücut tarafından emilmesi olduğu düşünülüyor.

01

Hindistan Cevizi Mucizesi…
Yapılan araştırmalara göre, Hindistan cevizi yağı deri hidrasyonunda iyileşmeye destek olduğu için nemlendirici olarak kullanılabiliyor. Oldukça hoş bir kokuya sahip olan Zade Vital Hindistan Cevizi Yağı (99 tl), cilt tarafından kolaylıkla emiliyor. Besin desteği olarak ve cilt bakımı için haricen kullanabilirsin. Hamilelikte haricen kullanıldığında çatlakları da engelliyor.
Üç ay boyunca, saçlarına organik bezelye içeren saç bakım ürünü uygulayan katılımcıların saç tellerinde, %8 oranda yoğunluk artışı gözlenmiş. Araştırmacılar, organik bezelye özünün saçları dolgunlaştırdığına inanıyor.

02

GECE SERVİSİ
Güney Kore’de yapılan bir çalışmaya göre, bakır oksit içeren yastık kılıfları, yüzdeki kırışıklıkları giderip cilt dokusunu geliştirebiliyor. Journal of Cosmetic Dermatology’de yayımlanan araştırmada, bakır oksit içeren ve içermeyen yastıklarda dört ve sekiz hafta kadar uyuyan 61 katılımcıdan, bakır oksitli kılıf kullananların cildinde büyük gelişme görülmüş. Herhaftanın bitiminde yapılan ölçümlerde, normal yastıklarda uyuyanların cildinde bir fark görülmezken, diğerlerinin cildinde yüzde dokuz oranında iyileşme gözlemlenmiş. Göz kenarlarındaki kaz ayaklarının da yarı yarıya azaldığı ortaya çıkmış.

 

 

viridianprints