RUJ AŞKINA!

 


Rujun seni daha da güzelleştirdiği ve  iyi hissettirdiği yadsınamaz bir gerçek. Ancak sürerken bazı problemlerle karşılaştığını duyar gibiyiz. Şimdi sana bahsedeceğimiz ufak hileler ile ortaya çıkabilecek problemler ile savaşabilirsin.

1/ Rujun dişlerine bulaşmasını engellemek senin elinde küçük hanım! Yapman gereken şey de oldukça basit. Ruju sürdükten sonra, işaret parmağını dişlerinin üstüne koy, dudaklarını kapat ve ardından parmağını dişlerinin üstünden çek. Böylece dudaklarının iç kısmında kalan fazla ruj kalıntıları, dişlerine değil eline bulaşacaktır.

2/ Rujunun dudak çizginin dışına çıktığı zamanlar oluyor mu? Bunu engellemek için, ilk olarak dudak çizgine açılı fırça ile kapatıcı sür. Bu hem rujunun taşmasını önleyecek hem de dudaklarının daha dolgun ve kusursuz gözükmesine yardımcı olacaktır.

3/ Kuru dudaklar, kabusun olmak zorunda değil. Ruj sürmeden önce,  bir miktar balm sür ve dudaklarının onu emmesini bekle. Ardından dudak bazını sürerek rujunu uygula.

4/ Kırmızı ruj seksiliği diye bir şey var. Ama onu çıkarmak da hayli zor.  Bu yüzden önlemini al, dudaklarını silmeden önce bir pamuğa temizleme yağı sür. Rujunun dağılmadan daha kolay çıkacağını göreceksin.

5/ En sevdiğin rujun yere düşüp kırıldı mı? Hemen paniklemek yerine, şu planı uygula: İlk olarak hala tüpün içinde duran kırılmış parçanın üst katını çakmak ile erit. Daha sonra iki parçanın birbiriyle birleşmesi için kırılmış kısmı tüpün içine it ve buzdolabında birkaç saat beklet.

6/  Diyelim ki, önemli bir toplantı öncesi üstünü giyerken rujun kıyafetine bulaştı. Bu sorundan kurtulmak için tuvalet kağıdı ve saç spreyinden yararlan. Tuvalet kağıdını ruj lekesinin üstüne koy ve üstüne saç spreyi sık. 10 dakika bekledikten sonra peçeteyi lekenin üstünden alarak kıyafetini yıka.

7/ Rujunun kalıcı olması için rengi kat kat uygulamalısın. İlk olarak toz pudrayı dudaklarına uygula. Ardından süreceğin rujun renginde bir dudak kalemi ile dudak çizgini belirle. Son olarak ruju dudaklarına sür. Fazlalıkları peçete yardımı ile temizle ve ardından tekrar ruju uygula.

 

 

 

viridianprints