MERKÜR GERİLİYOR

| YAŞAM

 

Bu haftanın en önemli gökyüzü olayı, iletişim gezegeni Merkür’ün Perşembe günü Balık burcunda geri gitmeye başlayacak olması. 

1

KOÇ BURCU 21 MART-21 NİSAN
Perşembe günü Balık’ta gerilemeye başlayacak olan gezegen, daha sonra Kova burcunda geri hareketine devam ederek ayın son günü düzeliyor. Merkür’ün geri gittiği dönemlerde anlaşmalara imza atılması, önemli görüşmeler yapılması pek önerilmez. İletişimin her türlüsünde aksaklıklar meydana gelebileceği gibi bazı meselelerle tekrar tekrar ilgilenmemiz gerekebilir. Merkür, bu hafta geri gittiği esnada hayaller gezegeni Neptün’le de etkileşimde olacağından Koçlar ve yükselen Koçlar için zihinlerinin biraz bulanık olabileceği, düşünceleri üzerine yoğunlaşmakta zorlanabilecekleri görülürken Neptün’ün ve Balık burcunun etkisiyle hayal güçlerinin doruk noktasına ulaşması da mümkün görünüyor. Bu hafta ayrıca akşam saatlerine kadar ayın boşlukta olacağı Cuma gününe de dikkat emekte fayda var. Zira ay boşluktayken yani diğer gezegenlerle etkileşim içinde değilken de önemli girişimlerde bulunmak pek doğru olmaz ve istenilen sonuç alınamayabilir.

2

BOĞA BURCU 22 NİSAN-21 MAYIS
Bu hafta Perşembe günü Tanrılar’ın Habercisi olarak adledilen iletişim gezegeni Merkür, Balık burcunda geri gitmeye başlıyor. Merkür, geri hareketi esnasında Kova burcuna da girecek ve ayın son günü düzelecek. Merkür’ün geri hareketi, kişinin doğum haritasına göre etkisini gösterse de iletişimde kopukluklar, seyahat planlarında aksamalar, mekanik ve elektronik cihazlarda bozulmalar gezegenin olumsuz etkilerinden sadece bir kaçı diyebiliriz. Üstelik Merkür geri hareketine, sislerin ardına saklanmayı seven, hayaller gezegeni Neptün’le kavuşarak başlıyor. Boğalar ve yükselen Boğalar; Merkür geri gitmeye başlarken sosyal çevrelerinde ve dahil oldukları gruplarda net olmayan, belirsiz durumlarla karşılaşabilirler. Geleceğe dair pek gerçekçi olmayan planlar yapmaya yatkın olabilecek Boğalar, artmaya başlayan yaratıcı hayal güçlerini iş bağlantılı projelerinde kullanabilir bu şekilde çevrelerine fayda sağlayabilirler. Ancak burç üyeleri, akşam saatlerine kadar Ay’ın boşlukta olacağı Cuma günü önemli bir adım atmamaya dikkat etmemeliler.

3

İKİZLER BURCU 22 MAYIS-21 HAZİRAN
Senede üç bazen de 4 kez geri giden iletişim gezegeni Merkür, bu hafta Perşembe günü 2014’te ilk kez geri gitmeye başlıyor. Geri hareketine Balık burcunda başlayacak olan Merkür, bu hafta hayaller gezegeni Neptün’le de etkileşim içine giriyor. İletişim gezegeni; Şubat’ın son gününde Kova burcunda düzeliyor. Merkür geri giderken iletişimle ilgili pek çok aksaklık yaşanmasının muhtemel olduğu biliniyor; üstelik önemli görüşmelerin, anlaşmaların yapılması için geri hareketin etkisinin azalmasının da beklenmesi gerekir. Ancak; Merkür’ün gerilemesi İkizler burçları ve yükseleni İkizler olanlar için daha da önemli çünkü Merkür onların yönetici gezegeni. Dolayısıyla burç üyeleri bahsettiğimiz aksaklıkları daha fazla hissedebilir, kendilerini çevrelerine ifade etmekle ilgili sorunlar yaşayabilirler. İkizler burçlarının kariyer alanları da Merkür’ün geri hareketinden etkileniyor. Burç üyeleri bu hafta işle ilgili konularda sezgilerinin etkisinde fazlasıyla kalabilir ve olayları net değerlendirmekte sıkıntı yaşayabilirler.

4

YENGEÇ BURCU 22 HAZİRAN- 21 TEMMUZ
Bu hafta Perşembe günü iletişim gezegeni Merkür; Balık burcunda geri gitmeye başlıyor. Gezegenin geri hareketi 28 Şubat’a kadar devam edecek. Merkür geri giderken önemli girişimlerde bulunmak, kontrat ya da anlaşma imzalamak, teknolojik cihazlar almak için uygun zamanlar değildir. İletişimde pek çok aksaklıklar gündeme gelebileceği gibi yolculukların da bazen askıya alınması gerekebilir. Yengeçler ve yükselen Yengeçler; Merkür’ün geri hareketiyle birlikte yüksek öğrenimle ilgili konularda bazı zorluklar ve belirsizlikler yaşayabilir ya da üzerinde çalıştıkları akademik bir konuyu tekrar etmeleri gerekebilir. Ayrıca uzaklara yapılacak yolculukların aksaması da mümkün olabilir. Bu sürecin burç üyeleri için ruhsal bir arayışa girebilecekleri bir dönemi simgelediğini de belirtelim. Bu haftanın öne çıkan günlerinden biri de Cuma. Çünkü günlük faaliyetlerimizle yakından ilgili olan Ay; akşam saatlerine kadar boşlukta olacağından yani diğer gezegenlerle etkileşimde olmayacağından bu gün başlayan işlerden pek sonuç alınamayabileceğini akılda tutmakta fayda var.

7

ASLAN BURCU 22 TEMMUZ- 23 AĞUSTOS
Bu hafta Perşembe günü iletişim gezegeni Merkür; Balık burcunda geri gitmeye başlıyor. Sonraki hafta geri hareketine Kova burcunda devam edecek olan Merkür, 28 Şubat’ta düzeliyor. Merkür; yılda üç veya dört kez geri gider ve bu esnada iletişimle ilgili aksaklıklar, kopukluklar yaşanması doğaldır. Planlar istendiği gibi gitmeyebilir, anlaşmalara varılması kolay olmaz. Aslanlar ve yükselen Aslanlar için Merkür’ün geri hareketi ortak para konularıyla ilgili dikkatli olmaları gereken durumları ortaya çıkarabilir. Merkür, burç üyelerinin maddi kaynakları ve destekleriyle ilgili alanı da yönettiğinden bu konularla ilgili daha gerçekçi girişimlerde bulunmak için çabalamaları gerektiği görülüyor. Ancak Neptün’le birleşen Merkür’ün Balık’taki geri hareketi, Aslanlar’ın yaratıcı yeteneklerini artırabilir ve bu ilerideki maddi durumlarına olumlu etki edebilir. Bu haftanın öne çıkan günlerinden biri de Cuma. Bu gün akşam saatlerine kadar Ay boşlukta olacağı için burç üyelerinin kendileri için önem taşıyan konularla ilgili girişimde bulunmayı başka bir güne ertelemelerinde fayda var.

8

BAŞAK BURCU 24 AĞUSTOS- 22 EYLÜL
Bu hafta Perşembe günü iletişim gezegeni Merkür Balık burcunda geri gitmeye başlıyor. Merkür yılın ilk geri hareketini 28 Şubat’a kadar sürdürecek dolayısıyla bu süre zarfında önemli anlaşmalardan kaçınmak, imza atarken iki kere düşünmek, iletişim kopukluluklarının her zamankinden daha fazla yaşanabileceğini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Merkür’ün geri hareketi; burçlar kuşağı içinde belki de en fazla Başaklar’ı ve yükselen Başaklar’ı etkiliyor çünkü burç üyeleri bu gezegenin yönetimindeler. Merkür’ün gerilmeye başlamasıyla birlikte Başaklar; yeterince anlaşılmadıklarını düşünebilir, kendilerini ortaya koymak ve doğru şekilde ifade edebilmek için çabalayabilirler. Bu hafta hayaller gezegeni Neptün’le de etkileşim içinde olan Merkür; burç üyelerinin ikili ilişkilerinde de kafa karışıklığı yaşamalarına sebep olabilir ve tekrar değerlendirmeleri gereken durumları ortaya çıkarabilir. Bu haftanın dikkat edilmesi gereken günlerinden biri de akşam saatlerine kadar Ay’ın boşlukta olacağı Cuma. Bu gün, önemli girişimlerde bulunulmaması yerinde olur zira bu girişimlerden bir sonuç alınamayabilir.

5

TERAZİ BURCU 23 EYLÜL- 22 EKİM
Bu hafta Perşembe günü, iletişim gezegeni Merkür Balık burcunda geri gitmeye başlıyor. Gerilemesi esnasında Kova burcuna da girecek olan Merkür, 28 Şubat’ta düzeliyor. Merkür gerilediği dönemlerde yapılan planlarda aksamalar olabilir, yolculuklar ertelenebilir, elektronik cihazlar bozulabilir; kısacası iletişimin her türlüsü sekteye uğrayabilir. Merkür gerilerken önemli anlaşmalara imza atılması da pek önerilmez. Geri giden Merkür bu hafta hayaller gezegeni Neptün’le de etkileşim içinde olacak; Teraziler ve yükselen Teraziler ise bu etkiyi özellikle ofis ortamlarında ve rutin işlerini düzene koymaya çalışırken hissedecekler. İşlerinde ve yürüttükleri projelerde kafa karışıklığına meyilli olabilecek burç üyelerinin bu hafta sağlıklarına da dikkat etmelerinde ve daha önceden ertelemiş oldukları bir doktor randevusu varsa gitmelerinde fayda var.  Bu hafta ayrıca akşam saatlerine kadar Ay’ın boşlukta olacağı Cuma günü önemli girişimler açısından pek destekleyici değil. Nitekim Ay diğer gezegenlerle etkileşim içinde değilken istenilen sonuçları almak pek mümkün olmayabilir.

6

AKREP BURCU 23 EKİM- 22 KASIM
Bu haftanın en önemli gökyüzü olayı şüphesiz iletişim gezegeni Merkür’ün Perşembe günü Balık burcunda geri gitmeye başlayacak olması. 28 Şubat’a kadar geri giden Merkür, bu hafta hayaller gezegeni Neptün’le de kavuşumda olacağından Akrepler ve yükselen Akrepler için yaratıcı konuların gündeme gelebileceği ve bu konularla ilgili tekrardan ele alınması gereken durumların ortaya çıkabileceği görülüyor. Yaratıcı çalışmalar konusunda hayal güçlerinin doruğunda olması muhtemel olan burç üyeleri, aşk ilişkileriyle ilgili ise pembe gözlüklerini çıkarıp mevcut durumu daha net değerlendirmeye çalışmalılar. Perşembeyi takip eden birkaç gün boyunca geri giden Merkür’ün etkisini en çok hissedecek burç üyeleri ise 25 – 28 Ekim doğumlular olacak. Bu haftanın kayda değer günlerinden biri de akşam saatlerine kadar Ay’ın boşlukta olacağı Cuma günü. Günlük faaliyetlerimizle yakından ilgili olan Ay boşluktayken; önemli girişimlerde bulunulmamasında ve yine önemli kararlar alınmamasında fayda var.

9

YAY BURCU 23 KASIM- 21 ARALIK
Bu haftanın en önemli gelişmelerinden biri Perşembe günü iletişim gezegeni Merkür’ün geri gitmeye başlayacak olması. Balık burcunda geri gidecek olan gezegen 28 Şubat’ta düzeliyor. Bu tarihe dek; iletişimde kopukluklar, planlarda aksamalar yaşatması mümkün olan Merkür; bu hafta hayaller gezegeni Neptün’le de etkileşim içinde olacak. Yaylar ve yükselen Yaylar, bu hafta evleriyle ve aileleriyle ilgili kafa karıştıran durumların ortaya çıktığını görebilirler. Evle ilgili bir konuda ya da aile ortamlarında yaşanan belirsizlik biraz canlarını sıkabilir; özellikle 25-27 Kasım doğumlu burç üyeleri bu etkileri almaya daha açık olabilirler. Bu haftanın öne çıkan günlerinden biri de Ay’ın akşam saatlerine kadar boşlukta olacağı Cuma. Günlük işlerimiz üzerinden büyük bir etkisi olan Ay’ın diğer gezegenlerle etkileşim içinde olmayacağı bu zaman diliminde büyük beklentiler içinde olmamamız ve hayatımızda önemli sonuçlar doğurabilecek işlere girişmeyi ertelememiz daha uygun olabilir.

10_0

OĞLAK BURCU 22 ARALIK- 20 OCAK
Yılda üç veya dört kez geri giden iletişim gezegeni Merkür’ün 2014’teki ilk geri hareketi Perşembe günü başlıyor. 28 Şubat’a kadar önce Balık sonrasında ise Kova burcunda geri gidecek olan gezegen; seyahat planlarında aksamalara, anlaşmalarda aksiliklere, teknolojik cihazlarda bozulmalara yol açabileceği gibi iletişim kopukluklarına da bu dönemde dikkat etmek gerekiyor. Merkür bu hafta geri giderken hayaller gezegeni Neptün’le de etkileşim içinde olduğundan üzerinde çalışılan konular net görülemeyebilir, tekrar tekrar üzerinde çalışılması gerekebilir, kafa karışıklıkları yaşanabilir.  Oğlaklar ve yükselen Oğlaklar; bu hafta Merkür’ün geri hareketini yakın çevreleriyle ilgili konularda hissedebilirler. Kardeşlerle veya diğer yakın akrabalarla ilişkilerde gözden geçirilmesi gereken durumlar ortaya çıkabileceği gibi kısa seyahatlerde de aksamalar gündeme gelebilir. Cuma günü ise akşam saatlerine kadar Ay boşlukta olacağından bu gün; hayatımıza önemli etkisi olmasını beklediğimiz işlerle ilgilenmek yerine daha rutin işlere yönelmek faydalı olabilir.

11_0

KOVA BURCU 21 OCAK- 18 ŞUBAT
İletişim gezegeni Merkür, Perşembe gününden itibaren Balık burcunda geri gitmeye başlıyor. Takip eden günlerde geri hareketine Kova burcunda devam edecek olan Tanrılar’ın Habercisi Merkür, 28 Şubat’ta düzeliyor. Geri gittiği süre boyunca iletişimin hemen her alanının sekteye uğrayabileceğini göz önünde bulundurarak adımlarımızı daha dikkatli atmalı, gerekirse bir konu üzerine birkaç kez düşünmeli, planlarımızın aksayabileceğini akılda bulundurmalıyız. Geri gittiği ilk hafta hayaller gezegeni Neptün’le kavuşum yapacak olan Merkür; Kovalar ve yükselen Kovalar için maddi durumlarıyla ilgili olarak pek de gerçekçi olmayan düşünceler içinde olabileceklerini ve bununla ilgili yeniden gözden geçirmeleri gereken bir konu olabileceğine işaret ediyor. Cuma günü ise önemli girişimlerde bulunmak için pek uygun bir gün değil. Günlük faaliyetlerimiz üzerinde büyük etkisi olan Ay, tüm gün boşlukta olacağından bu gün yapılan girişimlerden beklenen sonuçların alınması biraz zor olabilir.

12_0

BALIK BURCU 19 ŞUBAT- 20 MART
Bu haftanın en önemli gökyüzü olayı, Perşembe günü iletişim gezegeni Merkür’ün geri gitmeye başlayacak olması. Bu; Balıklar ve yükselen Balıklar için oldukça önemli çünkü Tanrılar’ın Habercisi geri gitmeye kendi burçlarında başlayacak. Sonrasında Kova’ya girecek olan Merkür, 28 Şubat’ta düzeliyor. Balıklar ve yükselen Balıklar, bu hafta hayaller gezegeni Neptün’le de kavuşum yapan Merkür’ün geri hareketinden özellikle ilişkileriyle ilgili konularda etkilenebilirler. Bu hafta, kendilerini ifade etmekte zorlanabilecek olan burç üyeleri, ilişkileriyle ilgili olarak da yeniden gözden geçirmeleri durumların içinde kalabilecekleri gibi net bir bakış açısına sahip olabilmek için de biraz çabalamalılar. Bu hafta öne çıkan bir başka gün ise Cuma. Günlük işlerimiz ve ruh halimiz üzerinde çok önemli etkileri olan Ay, tüm gün boşlukta olacak. Ay’ın bu zaman zarfında diğer gezegenlerle etkileşim içinde bulunmayacak olması işlerimizin istediğimiz gibi gitmemesine hatta bir türlü ilerlememesine sebep olabileceğinden önemli girişimleri biraz ertelemekte fayda olabilir.

 

 

Yazan: ENDA

 

viridianprints