MASTÜRBASYON CİLDİNİ GÜZELLEŞTİRİYOR OLABİLİR Mİ?

 

Amber Rose’un iddiaları bu…

orgazm-masturbasyon

Amber Rose, Glamour ile yaptığı röportajda, esprili bir şekilde parlak cildinin sırrının mastürbasyon olduğunu olarak açıkladı.

“Keşke her gün mastürbasyon yapmak için vaktim olsaydı; ama yok. Böyle şeyleri The Amber Rose Show’da sıkça dillendiriyorum; fakat aynı şeyleri ciddi olduğum zamanlarda da söylüyorum. Tabii bu aynı zamanda şaka.”

Peki bu iddianın doğruluk payı olabilir mi? New York City dermatologlarından Doris Day, mastürbasyonun cilt üzerinde böyle bir faydasının olabileceğini söylüyor.

“Orgazm cildin için iyidir. Orgazm biraz hormonlarla, biraz nörolojiyle biraz da damarlarla ilgili. Cinsel ilişkiden ya da mastürbasyondan kaynaklı olabilir; ama orgazm orgazmdır. Hangisini tercih edersen et, orgazm olmak cildine iyi gelebilir.”

Orgazm sonrasında oluşan parlaklık 1 ya da 2 saat sürebilir; fakat Day’e göre mükerrer orgazmlar cildinde kalıcı bir etki bırakabilir. Bu etkiyi ise kalori yakımına benzetiyor: Antrenman yaparken kalori yakıyorsun; fakat antrenman yapmak aynı zamanda metabolizmanı da hızlandırarak uzun vadede daha fazla kalori yakmanı sağlıyor

Icahn School of Medicine’dan Gary Goldenberg ise ciddi bilimsel kanıtların olmadığını aklının bir köşesinde bulundurman gerektiğini belirtiyor.

 

Her neyse; şöyle ya da böyle orgazm harika bir şey!

 

viridianprints