http://www.womenshealth.com.tr/hep-birlikte-hayati-hafifletelim/ Women's Health Türkiye | KOÇ KADINI OLMAK... KOÇ KADINI OLMAK… – Women's Health Türkiye

KOÇ KADINI OLMAK…

|  , anaslide, YAŞAM

 


Yıldızlar Koç burcunu gösterirken, kendinin (ya da çevreni kuşatmış Koç kadınlarının) potansiyelini keşfet.

Koç burcu kadını akıllıdır. Entelektüel ve son derece kültürlüdür. Dışadönük bir yapıdadır. Her zaman neşelidir. Eğlencelidir. Bir konuda kendisinin fikrinin alınmasından büyük zevk alır. Özellikle insanlara yardım etmekten hoşlanır.  Enerjisi daima üst düzeydedir. Sosyal hayatı epey renklidir. Ve daha pek çok şey…

21 Mart – 21 Nisan arası toprağa yeni tohumlar ekmenin, yenilenmenin zamanı. Yeni başlangıçlar için cesarete mi yoksa güce mi ihtiyacın var? İşte tam zamanı! Rüzgâr arkandan esiyor; onu arkana al ve yeni yolculuklara yelken aç. Nasıl mı? Doğanın güzelliklerini, kendini ve evrenin yasalarını fark ederek…

NİYETİN: SABIRLI OLMAK

Bu ay hepimiz az ya da çok Mars etkisindeyiz. Hangi burçtan olursak olalım, hayatımızın bir penceresinden Koç gibi bakıyoruz. Yani sözüm sadece Koç kadınlarına değil. Yolculuklar eğlenceli, coşkulu, heyecanlı olabilir ama önce yola çıkmak gerekir. Bu dönemi bir başlangıç noktası olarak düşün. Bazen yola çıkmak bir şeylerden vazgeçmeyi ya da köprüleri yıkmayı gerektirir. Bazen de sadece teslim olmalı ve yol seni nereye götürecekse takip etmelisin. Yolda neler yaşayacağın ise seçimlerine bağlı.

1/ Koç kadınlarının hatırlaması gereken şey, bir şeyin başlaması için başka bir şeyin bitmesi gerektiğidir. Üstelik bu bitiş sancılı olabilir. İnatla tutmaya ve bırakmamaya devam edersek, bir bakmışız bu güzelim hayat hızla geçivermiş. Tarot kartlarındaki yıkılan kuleleri düşün: Bazı şeyler önce yıkılacak ki yeni bir kule inşa edilebilsin. Bırakmaktan, bitirmekten korkmamayı öğrenmen gerekebilir.

2/ Tabii ki cesaret lazım, güçlü olmak lazım! İşte tam bu noktada bahar geliyor; yani evren sana hazırlık yapıyor, güçlenmene yardım ediyor. Koç’un gezegeni Mars gücü temsil ediyor. Yani bu dönem savaşçı yanımızı hissedeceğiz. Artık yeni yerler mi fethederiz yoksa yeni kalpler mi, bilinmez! Haydi, kılıçları (kadınlığımızı) kuşanalım ve aşklara yelken açalım.

3/ Savaşçı Koç kadınları illa bir fetih yapacağım düşüncesi ile heyecanlanıp sabırsız olabilir. Önce ateş edip sonra nişan alabilir! Buna dikkat… İster aşk ister iş olsun, yeni başlangıçlar dikkat ister. Peki sen yeniliklere ve başlangıçlara hazır mısın?

Koç Burcunun Dengede Kalmak İçin Öğrenmesi Gerekenler

• Sabır, sabır, sabır! Sabırlı olmayı öğrenmeli ve ne için savaştığını bilmelisin.
• Bitirmeyi, yıkmayı, bırakmayı öğren ki yenisini inşa edebilesin.
• Güçlü olmak için bedenine, beslenme ve uyku düzenine dikkat etmelisin.
• Hem kasların hem de zihnin için yoga ve meditasyon yapmalısın.
• Cesarete ihtiyacın olduğunda kırmızı giy. Yatakta kırmızı yastıklar, odanda kırmızı mumlar bulundur. Bu renk hep görüş alanında olsun.
• Sadece zevk için değil, faydasına inandığın hatta başkalarına faydası olduğunu düşündüğün şeyler için savaşmayı seçmelisin.
• Egonu azaltmak için teslim olmayı öğrenmeli; geleni geldiği gibi, olanı olduğu gibi kabul etmeyi bilmelisin.

Mum Meditasyonu

Zihnini dinginleştirmek, sabrı öğrenmek için bu meditasyon sana çok iyi gelecek.

• Karanlık bir odada, rahatça yere otur. Bir kol boyu uzaklıkta, göz hizanda yanan bir mum olsun.
• Gözlerini olabildiğince kırpmadan, kocaman açarak yanan muma bakmaya başla. Gözlerini sürekli açık tutmaya çalışmak ve bakmak göz kaslarını güçlendirir.
• Gözlerin yaşarmaya başladığında birkaç saniye için gözlerini avuçlarınla kapat ve dinlendir, böylece göz kasların rahatlar. (Gözlerinin yaşarması iyidir; göz sıvısını aktive eder ve gözlerin temizlenir.)
• Ardından gözlerini yeniden kocaman açıp muma bakmaya devam et. Tüm dikkatini muma ver. Işığın etrafındaki harelerini gör. Birkaç kez daha bakıp gözlerini dinlendirdikten sonra mumu söndür.
• Gözlerini kapat. Mumun ışığını içerde hâlâ seyredebildiğini fark edeceksin. Aklına düşünceler gelebilir, onları takip edersen ışık kaybolacak. Düşüncelerin peşinden gitme. Sakince onların gitmesine izin ver. Sonunda göreceksin ki zihnin dingin, sakin, pırıl pırıl olacak.

 

Herkesin Koç burcu bir arkadaşı olmalı. Çünkü o sana yeni şeylere başlama ihtiyacını hatırlatır. Öncüdür. Dengede olan bir Koç kadını neyi bırakıp neyi bırakmayacağını ve neyle mücadele edeceğini bilir. Güçlü ve savaşçı olmayı sana hatırlatır. Hele bir de sabırlıysa ve gücünü sevgi ile ifade ediyorsa, ömürlük bir dost buldun demektir.

 

 

 

 

 

 

viridianprints