KENDİNE İYİ BAK!

|  , anaslide, SAĞLIK

 


Kuruyemiş ve kuru meyveler, sporcuların olduğu kadar yoğun ve tempolu hayatın koşturmasında iyi beslenmeden vazgeçmeyenlerin de favori atıştırmalığı. Paketli kuruyemiş sektörünün öncü markası Tadım’ın çiğ kuruyemiş ve kuru meyve ailesinde çiğ fındık,  çiğ kaju fıstığı, çiğ badem, çiğ ceviz içi, çiğ karışık kuruyemiş, kuru kayısı, gün kurusu, sultaniye kuru üzüm ve kuru erik bulunuyor. “Kendin İçin İyi Bir Şey Yap” sloganıyla dengeli beslenmeyi destekleyen Tadım, sağlıklı atıştırmalıklarla kendini iyi hisseden kişilerin favori markalarından olma özelliğini koruyor.  Kendine iyi bakma yollarını bulma konusunda tüketiciye ışık tutmaya devam eden Tadım’ın keyifli etkinliğinde, Beslenme Uzmanı Ferin Batman ve Yoga eğitmeni Çetin Çetintaş misafirlere sağlıklı ve mutlu bir yaşam için sürdürülebilir fikirler verdiler.

Tüketiciler Sağlıklı Atıştırmalıklardan Yana

Beslenmede en önemli faktörün dengede kalmak olduğu yadsınamaz bir gerçek. Bunun için beslenme programımızı kendimiz dikkatle planlayarak kontrolü ele almalıyız.

Günümüzde bireyler iyi yaşam ve iyi beslenme trendini benimsiyor. Bu da kuruyemiş tüketimine şüphesiz yansıyor. Yapılan bilimsel çalışmalar da, düzenli olarak belirli oranda kuruyemiş tüketiminin kalp ve damar sağlığı üzerindeki olumlu etkilerini ortaya koyuyor. Düzenli olarak kuruyemiş tüketenlerin tüketim alışkanlıklarına bakıldığında, ağırlıklı olarak çiğ fındık (yüzde 43), çiğ ceviz (yüzde 31) ve kuru kayısı (yüzde 28) ön plana çıkıyor.

Tadım Pazarlama Direktörü Zeynep Göçmen, son yıllarda tüketici alışkanlıklarının sadece kuruyemiş tüketiminde değil her alanda değiştiğini ifade ediyor ve ekliyor: “İyi beslenme trendine paralel olarak çiğ kuruyemiş ve kuru meyve kategorisi hızla genişliyor. İyi yaşam ve kendine bakma trendleriyle birlikte tüketiciler çiğ kuruyemiş ve kuru meyve tüketmeyi tercih ediyor.”

En Sağlıklı Ara Öğün Kuruyemiş

Araştırmalara göre tüketicilerin yüzde 84’ü kuruyemişleri ara öğün olarak tercih ediyor. Çiğ kuruyemiş ve kuru meyve tüketiminin faydalarını vurgulayan Beslenme Uzmanı Ferin Batman, kısa dönemli çözümler yerine sürdürülebilir bir beslenme programı uygulamanın gerekli olduğunu söylüyor. “Düzenli aralıklarla yemek yemek hem kan şekerinizi düzenler, hem de kilo almanıza engel olur. Kendine iyi bakmak, dolayısıyla iyi hissetmek aslında hiç de zor değil!” diyen Batman, tazelik ve hijyen koşulları sebebiyle paketli olarak tüketilmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Yoganın İyileştirici Gücü 

Meditasyon ve yoga, enerjinin doğru akışını sağlamaya yardımcı oluyor.  Tadım’ın bu etkinliği kapsamında Yoga Eğitmeni Çetin Çetintaş da, yaptığı motivasyon konuşmasının ardından tüm yoga severleri buluşturan bir yoga-meditasyon seansı  gerçekleştirdi.  Bu seans, katılımcıların omuzlarındaki yüklerden kurtulması yolunda ışık tuttu.

 

 

 

viridianprints