KARTALKAYA’DA MUHTEŞEM BİR KIŞ…

| FITNESS

 

golden-key

Lapa lapa yağan karla kış, Kartalkaya’ya çoktan geldi bile. Yemyeşil çam ağaçları bembeyaz bir örtüyle kaplandı. Şimdi, Bolu’nun zirvesindeki Golden Key Kartalkaya’nın en güzel zamanı. Klasik yayla evlerinin modern bir yorumu olarak, 2007 yılında inşa edilen Golden Key Kartalkaya’nın tüm odaları eşsiz bir doğa manzarasına sahip.

Otelde Ana Restoran, Brasserie ve Wellness Bar olmak üzere üç adet yeme-içme merkezi bulunuyor. Ana restoranda usta ellerin hazırladığı yöresel lezzetleri deneyebilir, Brasserie bölümünde İtalyan lezzetlerini tadabilir, Wellness Bar’da birbirinden sağlıklı kokteylleri büyük bir keyifle içebilirsiniz.

Golden Key Kartalkaya’da profesyonel eğitmenler eşliğinde kayak, snowboard, snowkite ve snowshoeing yapabilirsiniz. Dilerseniz Givid Snowboard Merkezi eğitmenlerinden board eğitimi veya otel eğitmenlerinden kayak eğitimi alabilirsiniz. Otel, konaklama süresi boyunca pistlerden ücretsiz yararlanma fırsatı sağlıyor.

Otelde ayrıca, günün yorgunluğundan arınabileceğiniz bir SPA merkezi yer alıyor. Özel bitki yağlarının dinlendirici kokusu ve doğal taşlarlakayak sonrasında kaslarınızı dinlendirebilir, açık hava jakuzisinde muhteşem manzaraya karşı keyifli saatler geçirebilirsiniz.Ya da siz özel ısıtmalı kapalı havuzda yüzerken minik misafirlerimiz de çocuk havuzunda eğlenceli zamanlar geçirebilirler.
Gençler ve daima genç kalanlar içinözel oyun alanında; Playstation, masa tenisi, langırt, bilardo, scrabble, turntable, monopoly ve daha pek çok oyun bulunuyor.
Golden Key Kartalkaya’yı mükemmel bir kış tatili dışında iş toplantılarınız için de tercih edebilirsiniz. Konforunuz için her ayrıntının düşünüldüğü toplantı odasında sunumlarınızı ve eğitimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

2

Golden Key Kartalkaya’da bu kış…
Yemeklerin de bir hikayesi var…
Selda Güleç ile lezzet yolculuğu…
Kendisini sürekli bir öğrenci ve yemek pişirme aşığı olarak adlandıran Selda Güleç, çalışmalarını deneysel mutfak ve yerel-sağlıklı beslenme üzerinesürdürüyor. “Sur La Table” ve “Mathew Kenney” gibi birçok eğitimle uzmanlık alanını genişleten Güleç, lezzet bilgisini SG İmalathanesi projesiyle hayata geçirdi. “Hayata Renk Ver Derneği” üyesi ve “Barış İçin Müzik Vakfı” gönüllülüğünün yanında halen İstanbul Üniversitesi Kültürel Miras ve Turizm Bölümü’nde öğrencilik yapmakta ve merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan ‘The Institute for Integrative Nutrition’ beslenme okulunda ‘Health Coach Training’ programına devam eden Güleç, bir tabak yemeğin insanı çıkartabileceği yolculukları ve kendi yolundaki yemek hikayelerini anlatıyor.

Süha Derbent’le vahşi yaşam…
Vahşi yaşam, özellikle de büyük kediler diye adlandırılan hayvanların peşinde dünyanın çeşitli ülkelerini gezerek fotoğraflar çeken ve özel projeler hazırlayan Süha Derbent, 30 yıldır fotoğraflarıyla hayata imzasını atıyor. 1998 yılının Nisan ayında bir ilke imza atan sanatçı, 2000’li yıllarda soyunun tükenmesinden korkulan Bengal Kaplanı’nın Hindistan’da izini sürerek onu fotoğraflamayı başaran ilk Türk vahşi yaşam fotoğrafçısı oldu.
İlk kitabı Yüz Yüze ile uluslararası basında da büyük ilgi gören Derbent’in arşivinde 2 milyondan fazla fotoğraf yer alıyor. Özel projelerin yanısıra vahşi yaşam fotografçılığı, seyahat organizasyonu, seyahat sağlığı ve hayvan davranışı konularında kişi ve kurumlara danışmanlık hizmeti veren, bu bağlamda dünyanın birçok vahşi yaşam alanını gezmek üzere kişiye özel butik seyahat organizasyonları ve kurumsal projeler hazırlayan sanatçı, yedi yıldır Vatan Gazetesi’nin pazar ekinde Süha Derbent’le Gezi sayfasını hazırlıyor.

4

Golden Key Kartalkaya, güncel sanatı destekliyor!
Golden Key Kartalkaya, her yıl olduğu gibi bu yılda sanatın farklı alanlarına destek veriyor. Uluslararası alanda da ülkemizi başarıyla temsil eden PG Art Gallery sanatçıları, eserleriyle sezon boyunca Golden Key Kartalkaya’da sanatseverlerle buluşuyor.

Ayşe Gül Süter
Yükselen genç bir sanatçı profili çizerek yerleştirmelerini yurtiçi ve yurtdışı birçok galeride sergileme fırsatı yakalayan Ayşe Gül Süter, ışık yerleştirme türleri üzerinden projelerini kurgulayan bir sanatçı. Süter’in animatif yerleştirmelerinin çıkış noktası, yaşam, süreç ve değişim kavramları. Bu durumu aktarırken de gerçeklik olgusunu sorgulatmayı amaçlıyor. Hareket, ışık, zaman ve mekan ilişkisini algı ve gerçeklik boyutlarında irdeleyen sanatçı, kişilerin duyumsal tecrübeleme süreçlerine odaklanıyor.

Candaş Şişman
Hollanda’da multimedya tasarım eğitimi alan Candaş Şişman, 2009’da arkadaşlarıyla birlikte Silo 1 oluşumunu ve 2011 yılında Deniz Kader ile birlikte NOHlab oluşumunu kuran bir isim. 2006’dan bu yana aralarında Prix ARS Electronica Computer Animation/Film/VFX Mansiyon ödülü ile Roma Viedram Video ve Ses Tasarımı Festivali en iyi ses videosu ödülü’nün bulunduğu çok sayıda başarıya imza atan sanatçı, Nemo Dijital Sanatlar Festivali ve Fiber Audiovisual network Festivali gibi birçok önemli festivale katıldı. Şişman en son Nerdworking ile birlikte İstanbul 2010 Kültür Başkenti kapsamında Haydarpaşa Garı’nda gerçekleştirilen ‘Yekpare’ projection mapping performansını ve İlhan Koman Hulda festivali kapsamında ‘FLUX’ isimli audiovisual enstalasyonu gerçekleştirdi.

Kerem Ozan Bayraktar
Pg Art Gallery, Aksanat, Siemens Sanat, Galerist, Plato Sanat, Nesrin Esirtgen Collection, Gallery Niche (Tokyo), İstanbul Modern ve Focus: Turkey (İsveç) gibi birçok galeri, müze, kurum ve festivalde izleyiciyle buluşan sanatçının çalışmaları kurgusal olanın tarihsel, kültürel ve psikolojik olanla ilişkisi üzerine kurulu. Bilgisayar görüntülerini, fotoğrafları ve animasyonları bir arada kullanan sanatçının çalışmalarında medyumlar arasındaki sınırları tanımlamak oldukça güç. Tam da bu nedenle çalışmaların bir çoğu, bakış ve mecra, nesne ile temsil arasındaki bildik ilişkileri sekteye uğratıyor. Sanatçının işlerine kültürel açıdan yaklaşıldığında coğrafya, mekan ve kadın üzerinden okunan bir öteki problemi göze çarpar. Figürler ile izleyici arasındaki mesafe ve boşluk, tekrarlayan hareketler ve donuklaşmış sahneler ötekinin imkansızlığına, elde edilemezliğine işaret eder. Bu bağlamda sanatçı arzunun kurgusal boyutunu sürekli ön plana çıkarıp onun aslında tamamen yokluk fikri ile var olduğunu vurguluyor.

Her hafta sonu eğlence
İstanbul eğlence hayatının popüler mekanlarında DJ’lik yapan Orçun Ersan, birbirinden keyifli parçalardan oluşan playlistiyle Golden Key Kartalkaya gecelerini hareketlendiriyor.

Özel workshoplar (Sezon boyunca özel hafta sonlarında)

Nigar Bostan ile astroloji gerçeği

Astrolog Nigar Bostan ile astrolojinin bilinmeyen dünyasına doğru yolculuğa çıkabilir, yıldız haritanıza baktırabilir, hayatınızla ilgili ufak tüyolar alabilir, iş, aşk ve kariyer hayatınızda sizi neler beklediğini öğrenebilirsiniz. Size doğum tarihiniz ve saatinize göre yaşam planınızı çıkartan Nigar Bostan ile hayatınızla ilgili merak ettiğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz.

Yaşam Koçu Yaprak Üner anlatıyor: Genlerimiz kaderimiz mi?
Bağırsaklarımızla mutluluğumuzun bağlantısı olabilir mi? Gluten gerçekten kabus mu? Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek kolay mı? Yaşam tarzımızı yediklerimiz belirliyor… Peki ama nasıl? Yaşam Koçu Yaprak Üner’in keyifli anlatımıyla doğru bildiğimiz yanlışları öğrenebilir ve yaşam kalitenizi arttırabilirsiniz.

Suvla Şarapları eşliğinde şarap tadımı
Suvla Şarapları’nın CEO’su Selim Ellialtı öncülüğünde Suvla şaraplarının hikayesini dinleyebilir, şömine başında birbirinden lezzetli şarapların tadına bakabilirsiniz.

 

viridianprints