İYİ BAKTERİLERDEN DESTEK AL

| SAĞLIK

 

Yazın en kötü sürprizlerinden biri bağırsak enfeksiyonu, yani yaz ishali. Peki, iyileşmek ve korunmak için probiyotiklerden yardım alabileceğini biliyor muydun?

karin agrisi

Uzun bir kışın ardından nazlanarak gelen yazın keyfini sonuna kadar çıkarmak istediğini biliyoruz. Her ne kadar “deniz, kum, güneş” üçlüsü beyninde neon ışıklarla parlasa da, seni bekleyen tehlikelere karşı önlem almalısın. Yaz ishali ise bunlardan biri. Bir iyi, bir kötü haberimiz var. Kötü haber: Kadınlarda erkeklere oranla 3 kat daha sık görülüyor. İyi haberse, bağırsak enfeksiyonlarına karşı savaşan probiyotiklere hayatında yer açarak kendini ve çocuğunu bağırsak enfeksiyonlarından koruyabilirsin.

Havaların ısınmasıyla beraber bağırsak enfeksiyonlarında, yani yaz ishallerinde ciddi bir artış görülüyor. Bağırsak enfeksiyonu, kendini çoğu zaman karın ağrısı ve bulantıyla birlikte gösteriyor ve bazı iltihabik durumlarda buna ateş de ekleniyor. Vücutta büyük oranda bir sıvı kaybı yaşanıyor; buna dil kuruluğu, cilt parlaklığında ve yumuşaklığında kayıp da ekleniyor. Ne yazık ki bu belirtiler çocuklarda çok daha yoğun bir şekilde görülüyor. Günlük yaşamı ciddi oranda zora sokan bu su rahatsızlığın süresi uzadıkça, iştahsızlık, belirgin bir şekilde zayıflama ve hatta anksiyeteye varan psikiyatrik problemler yaşanabiliyor.

Next

 

viridianprints