İNATÇI KİLOLARDAN KURTULMA TAKTİKLERİ

 

Kilo verirken bir noktada takıldın mı? Vermen gereken birkaç fazla kilon var ve gitmiyor mu? Metabolizmanın yavaş veya bozuk olduğunu mu düşünüyorsun? O halde, uzman diyetisyenimize kulak ver; çünkü sana iyi haberleri var!

zayiflamak

Önce şu hep suçladığımız metabolizma neymiş, bir tanışalım…Metabolizma hızı vücudun hareketsiz halde yaktığı enerji, yani yaşamsal faaliyetleri sürdürebilmek için günlük harcanan kaloridir. Özetle, organların çalışma hızını belirler.

Metabolizmanın performansına yaşın, kilon, vücut kas-yağ oranın, sağlık durumun (özellikle varsa hormonal hastalıkların) ve hareket seviyen yön verir. Çoğu zaman kilo veremeyen kişiler “ne yesem yarıyor” ya da “benim metabolizmam yavaş” veya “metabolizmam bozuldu, kalori yakamıyorum” diyerek yakınır. Oysa metabolizman o kadar kolay bozulmaz. Çoğu zaman vücudunun çalışma sisteminde sorun yoktur; sen onu doğru yönetemiyorsundur. Özellikle hatalı, çok düşük kalorili, dengesiz şok diyetler yapanlarda, sürekli kilo alıp verenlerde, kendine özel diyet listesi uygulamayanlarda, “mucize” ilaçlar, diüretik (ödem çözücü) veya laksatif (kabızlık giderici) çaylar tüketenlerde vücut dengesi bozulup, metabolizma hızla koruma moduna geçebilir.

Önemli olan, doğru zamanda doğru diyetleri uygulamak, aç kalmamak ve vücudu monotonluktan çıkarmak. İşte inatçı kiloları harekete geçiren 20 taktik:

Next

 

viridianprints