İLTİHAP SÖKÜCÜ BESİNLER

 

İltihap sökücü besinlerin mucizevi faydalarını öğrenmek ister misin?

İltihap, yani inflamasyon, gittikçe daha da yayılan bir konu haline geldi. İltihap, vücudumuzun dış iritanlara karşı geliştirdiği doğal bir tepki. Aynı zamanda da bağışıklık sistemimizin yaraların iyileşmesi adına kullandığı doğal bir parçası. Ancak yüksek stres seviyelerinden ve işlenmiş gıdalardan dolayı, vücudumuzda kalıcı inflamasyon oluşabiliyor. Bunun sonucunda da vücudun doğal dengesi bozuluyor, alerjilere ve akne oluşumuna karşı savunmasız hale geliyor, nörolojik sorunlar beliriyor, eklemlerde ağrı oluşuyor, bağırsak problemleri baş gösteriyor.

İltihabın olumsuz etkilerinden kurtulmak için ise, iltihap sökücü özelliği bulunan besinlerden faydalanman gerekiyor. Ayrıca, bu besinlerin iltihap sökücü özelliklerinin yanı sıra birçok sağlık faydaları da bulunuyor.

zeytin yagi

1- Zeytinyağı

Zeytinyağı, iltihap sökücü ve antioksidan özellikler barındıran polifenoller açısından oldukça zengin. Yemeklerinde ise ekstra naturel zeytinyağı kullanman öneriliyor. Zeytinyağının içerisinde bulunan yağların %70’inden fazlası, oleik asit olarak tanımlanan tekli doymamış yağlardan geliyor. Oleik asit ise tansiyonu ve kötü kolesterolü düşürüyor; aynı zamanda da iyi kolesterolü yükseltiyor. Bu da kalbinin daha da sağlıklı olmasını sağlıyor.

Next

 

viridianprints