İLİŞKİ APLİKASYONLARI GERÇEĞİ: “EŞLEŞMEN” AŞK ARIYOR OLABİLİR Mİ?

|  , anaslide, AŞK&SEKS

 


Tinder gibi bazı aplikasyonlar, ilişkilere bakış açımızı değiştirdi ve flört etmek istediğimiz kişilerle tanışmayı da epey kolaylaştırdıAncak yeni bir araştırmaya göre, buradaki ‘eşleşmen’ cinsellik yerine aşk arıyor olabilir.

Teknolojinin seks hayatımızı nasıl şekillendirdiğini bulmak için; Clue adındaki sağlık aplikasyonu, Indiana Üniversitesi’nin Kinsey Enstitüsü’ndeki seks araştırmacıları ile birlikte çalıştı. Bu ikili, 198 ülkede 140.000 kişi üzerinde (ki katılımcıların yüzde 96’sı kadın) aplikasyonların ve teknolojinin diğer unsurlarının seks hayatımızı, sağlığımızı ve ilişkilerimizi nasıl etkilediği üzerine bir araştırma yaptı.

Yapılan araştırmada Amerikalıların yüzde 34’ünün cinsellik ya da romantik ilişkiler yaşamak için bu tür uygulamaları kullandığı; ancak kadınların yalnızca gündelik ilişkiler istemediği ortaya çıktı. Tek gecelik ilişki isteyen yüzde 10’luk kesime nazaran, katılımcıların yüzde 15’inin partner arayışı içinde olduğu belirlendi.

Bu araştırma, Tinder gibi aplikasyonların sadece seks için kullanılmadığını göstermiş oldu. Zira katılımcıların yüzde 36’sı kısa ya da uzun vadeli ilişkiler aradığını söylerken;  yüzde 11’i tek gecelik ilişkileri hoş karşıladığını ve yüzde 9’u ise herhangi bir romantik bağlılık olmadan seks amaçlı ilişki aradığını belirtiyor.

İşin garip yanı, erkekler ilişki aplikasyonlarını daha fazla cinsel birliktelik yaşamak için kullanıyor. Şüphesiz ki bazı kadınlar da, sağa kaydırdıklarında günübirlik ilişki arıyorlar. Buluşacağın kişi ile seksten daha fazlasını yaşamak sana bağlı.

Sonuç mu? İlk buluşmada seks yapmayı bekleme; ne de olsa bir aplikasyon sayesinde tanıştınız!

 

 

viridianprints