HEDİYE VERMENİN KOLAY YOLU

| YAŞAM

 

Bazen en iyi tanıdığınız birine hediye alırken bile zorlanırsınız. İşte web üzerinden size çözüm getiren öneriler…


Sibercin olmaya gönüllü ol
Banabunual.com gibi sitelere üye olarak hediye organizasyonu yapabilirsin. Bir hesap aç ve kendi hediye listeni oluştur. Daha sonra arkadaşlarını e-posta ya da Facebook yoluyla davet et ve gerçek adlarıyla katılmalarını iste.

Maddi destekte bulun
Bazı kâr amacı gütmeyen vakıf ve derneklerin web sitelerinde yapılan bağışlar takip edilebiliyor. Hediye almak yerine bağış yapmayı tercih edebilir ve bağışının nereye gittiğini öğrenebilirsin.

Organik yaşama destek ol
Yılın ilk günlerinde yeni başlangıçlar yapmak daha kolaydır. 2011’e iyi bir başlangıç için organik sertifikalı kozmetik markası Saru’nun hediye setleri güzel bir alternatif. Kimyasal ve çevre kirliliği yaratan madde (tarım ilacı, suni gübre, genetiğiyle oynanmış organizma gibi) barındırmayan bu sağlıklı ürünlerin hediye ettiğin kişiyi çok mutlu edeceğine emin ol. Magaza.saru.com.tr adresinden Saru ürünlerini satın alabilirsin.

Hediye işini organize et
Giftboxhome.com sitesine üye ol. Aldığın ve verdiğin hediyeleri, ileride lazım olacak hediye fikirlerini, hatta iade etmen gereken şeylerin kaydını burada tutabilirsin.

Alışveriş merkezlerinden kurtul
Farklı hediye fikirleri için nette dolaş. İşte bizim hoşumuza giden birkaç site: Vintage mobilyalar, boncuklu takılar gibi benzeri olmayan el yapımı eşyalar için Etsy (etsy.com); bağımsız tasarımcıların giysi ve ev aksesuarları için Mighty Goods (mightygoods.com); sıra dışı telefonlardan muzip oyuncaklara kadar pek çok cool hediye alternatifi için Bun Design (bundesign.com).

 

viridianprints