GÜNDE BİR ELMA (SİRKESİ)…

 


Elma sirkesinin zayıflamaya yardımcı olduğuna dair sürekli bir şeyler duyuyoruz. Konuya farklı açılardan bakma zamanımız geldi.

BİLİM 

İsveçli bilim insanlarının yaptığı bir araştırma, ekmeğin yanında elma sirkesi tüketen kişilerin, diğerlerine kıyasla daha uzun süre tok kaldığını ortaya koydu. Japonya’da yapılan başka bir araştırma ise, on iki hafta boyunca günde bir veya iki çorba kaşığı elma sirkesi içenlerin bir ila iki kilo verdiklerini, içmeyenlerin ise hiç kilo vermediklerini saptadı.

TREND

Son yıllarda popülerliği iyice artan elma sirkesi, Amerika’da aromalı içecek ve gıda takviyesi tablet şeklinde de satışa sunuldu.

ÜNLÜLER

Scarlett Johansson’dan Miranda Kerr’e, Katy Perry’den Megan Fox’a birçok ünlü, kilolarını korumak için elma sirkesinden faydalandığını söyledi.

SON SÖZ 

Arizona State Üniversitesi Beslenme Bölümü Başkanı Prof. Dr. Carol Johnston, elma sirkesinin özellikle karbonhidratlarla birlikte tüketildiğinde kilo vermeye yardımcı olduğunu ifade ediyor. İçindeki asetik asit, nişasta emilimini yüzde 40 bloke ediyor ve vücut sisteminden lif gibi geçip atılmasını sağlıyor. Buna ek olarak karbonhidratla tüketildiğinde kan şekerinin ani yükseliş ve düşüşünü azaltarak açlık krizlerini engelliyor. Salatalarına eklemeyi dene.

 

viridianprints