GÖBEK YAĞLANMASININ 5 NEDENİ

 

Göbek yağlarından bir türlü kurtulamuyorsan, olası nedenlere göz atman gerek.

gobek yaglari

Göbek yağlanması iyi bir şey değil. Plajda daha düz bir karına sahip olamayacağın için değil, sağlığın açısından kötü şeylerin habercisidir. Her geçen gün, göbek bölgesi yağlanmasının ciddi sağlık sorunlarını tetikleyebileceğini iddia eden araştırmalara bir yenisi daha ekleniyor. Hatta, genel vücut yağ oranına göre, karın bölgesindeki yağlanma daha da tehlikeli. Asıl suçlanması gereken ise, derinin hemen altında yer alan yağlardan ziyade, karnının derinliklerinde yer alan iç organ yağları.

İç organlarını sarmalayan yağlar, metabolik açıdan aktif oldukları için vücuduna birtakım kimyasalların salınmasına neden olur ve bundan ötürü de oksidatif hasara yol açar. Yani, fazla karın yağları, organlarına ve kan damarlarına zarar vererek yüksek tansiyon, yüksek kolesterol, felç, kalp hastalıkları, diyabet, bazı kanser türleri ve bunama riskini artırıyor.

Buraya kadar tamam. Göbek yağlarının ne denli tehlikeli olduğunu anladık. Peki bu konuda ne yapabiliriz? İşlenmiş karbonhidratlardan ve ilave şekerlerden uzak durmak elbette işe yarayabilir. Taze besinlerden, kısıtlı kırmızı etten, tam tahıllılardan ve sağlıklı yağlardan oluşan düzgün ve sağlıklı bir beslenme de yardımcı olacaktır. Koltuktan kalkıp hareket etmek de bir diğer yardımcın. Çünkü, göbek yağlarını eritmeye yönelik atacağın her adım, sağlığın için de yararlı olacaktır.

Fakat bazı insanlar, göbek yağlarından kurtulmak konusunda diğerlerine göre hep bir adım geridedir ve yağ yakma konusunda daha fazla zorlanırlar. Eğer sen de göbek yağlarından kurtulma konusunda zorlanıyorsan, muhtemel nedenlere birlikte göz gezdirelim.

Next

 

viridianprints