FİTO-BESLEYİCİLERDEN FAYDALAN

| BESLENME & ZAYIFLAMA

Sağlıklı besleniyor olabilirsin ancak günümüzün yaşam koşulları nedeniyle insanların yalnız yüzde 20’si önerilen beş ile 10 porsiyon meyve ve sebze tüketimini gerçekleştirebiliyor. Bu nedenle içinde özellikle fito-besleyiciler bulunan beslenme destek ürünlerinden faydalanmalısın. Nutriway’in beslenme destek ürünleri bu konuda imdadına yetişiyor.

2008 yılından beri AC Milan futbol takımının resmi bes­lenme destek ürünleri sponsoru olan Nutriway, sporcuların performanslarını desteklemek için özel bir beslenme programı sunuyor. Renkli gıdaların içer­diği fito-besleyicilerden oluşan beslenme programı, sporculara sağlıklı bir yaşam sağlarken performanslarını da önemli ölçüde etkiliyor.

Renkli meyve ve sebzeler vü­cudun korunmasına önemli bir katkı sağlarken, günlük yaşamın güçlükleriyle savaşabilmek için enerji düzeyini de yükseltiyor. Ayrıca antioksidan özellikleri ile insan organizmasının korun­masında kilit rol oynuyor.

Konuyla ilgili Milano’da ger­çekleştirilen toplantıda, insan sağlığı için fito-besleyicilerin önemini vurgulayan Nutriway Uzmanı Doktor Thomas Kurscheid, “Fito-besleyiciler, vitaminler kadar önemlidir. Yapılan araştırmalar daha sağlıklı bir hayat için bu doğal maddeleri daha çok miktarda ve daha çok çeşitte almamız ge­rektiğini gösteriyor. İnsanların yalnızca yüzde 20’si günlük önerilen beş ile 10 porsiyon meyve ve sebzeyi tüketiyor. Bu nedenle içinde fito-besleyiciler bulunan beslenme destek ürünleri modern beslenmede, özellikle yüksek performansa ihtiyaç duyulan durumlarda önemli bir yapı taşıdır” dedi.

AC Milan Takımı’nı Mükemmelliğe Götüren Renkler

AC Milan Takımı’nı mü­kemmelliğe götüren en önemli unsurlardan biri olan beslenme programını anlatan MilanLab Biyokimya Bölümü Başkanı Doktor Alberto Dolci, “Beslenme, optimum sağlığa ulaşmak ve bunu sürdür­mek için temel unsurdur. Profesyonel sporcuların sağlığı ve performansı için beslenme daha da büyük önem taşır” dedi.

Toplantıda besin takviyeleri­nin sporcular için gerekliliğini vurgulayan Dolci “Dengeli bir beslenme programında fito-besleyicilerin önemini dikkate almak zorundayız. Bu programa değişik renklerden meyve ve sebzeler dâhil edilmelidir. Nutriway ürünleri, oyuncula­rımızın beslenme programını tamamlıyor ve en yüksek değere çıkarıyor. Bu beslenme programıyla sporcularımızın sağlık ve performansında pozitif sonuçları gözlemlemeye başladık” dedi. Nutriway beslenme destek ürünleri ile ilgili daha fazla bilgi için: www.nutrilite.com

Fito-besleyiciler beş ana renkten oluşuyor.

Yapılan araştırmalar sayesinde, doğada 30.000’den fazla fito-besleyicinin varlığı keşfedildi. Bunlar beş ana renge ayrılıyor: Yeşil, beyaz, sarı/portakal, kırmızı, mavi/mor. Dengeli bir beslenme ve yeterli miktarda fito-besleyici tüketimi herkes için çok önemli. NUTRIWAY™ uzmanları, kromotografi tekniği sayesinde bitkilerdeki vitamin, mineral ve fito-besleyicileri ölçebiliyor. Bu ölçüm sayesinde kişiye özel bir beslenme programı yaratılıyor.

 

 

viridianprints