ELLERİNE ÖZEN GÖSTER

| GÜZELLİK & STİL

 

Gelişen tırnak sanatı modasıyla, eller çoğu zaman göz önünde. Bakımsız tırnak etleri veya kurumuş derinin bu etkiyi bozmasına izin verme…

Sütlü bir el sabunu kullan
Bir temizleyicide ne kadar çok temizleyici içerik varsa, cildini o kadar fazla kurutur. Ayrıca triklosan adlı kimyasalı içeren (genelde ‘antibakteriyel’ olarak bilinen) sabunlardan da uzak dur. Bunun yerine çay ağacı yağı veya okaliptüs gibi doğal antibakteriyel maddeler içeren ürünleri tercih et.

Ellerini asla sıcak veya çok soğuk suya sokma
Beverly Hills’ Chi Nail Bar’dan Manikürist Mie Kitabayashi, “Sıcak su, sebumu uzaklaştırarak elleri kurutur. Soğuk su ise kılcal damarların önce genleşip daha sonra büzülmesine yol açarak ellerinde kızarıklığa neden olabilir” diyor.

01

Yağları kullan
Manikürist Kimmi Kyees, “Yağlar, nemi cilde hapsetmenin en iyi yoludur” diyor ve shea yağı içeren Sally Hansen Nail&Cuticle Hand Cream’i (32,50 tl) öneriyor.

Doğru kütikül bakımı yapmayı öğren.
L’Oréal Paris’in Global Tırnak Artisti Tom Bachik, “Tırnak etlerin kuru ve yıpranmışsa sürdüğün oje kötü gözükür” diyor. Illamasqua Maniküristi Fleury Rose ise, “Tırnak etlerini kesmek, iltihap kapma riskini arttırır ve görünümünü kötüleştirebilir” diye uyarıyor.
Ellerine bir vücut peelingiyle peeling yap, yalnızca fazla göze batan şeytan tırnaklarını al. Sally Hershberger Salon’dan Manikürist Miwa Kobayashi, tırnak etlerini haftada bir kez kütikül yumuşatıcı kremle yumuşatmanı öneriyor. Mavala CuticleCream’i (38,90 tl) deneyebilirsin. Sonra onları tırnak çubuğu ile geriye it.

Dezenfektan kullanımı sonrası ellerini nemlendir
Çoğumuz bunu atlarız ama önemli. Sally Hansen Maniküristi Tracylee, “Yüksek alkol oranı cildini ve tırnaklarını kurutur, ojenin hızla soyulmasına neden olur” diyor. Ancak dezenfektan kuruyana kadar bekle.

02

Güneş koruması kullan
Ellerin de kırışabilir ve lekelenebilir. Kitabayashi, güneş kremi ile el losyonunu karıştırarak kullanıyor. Shiseido Urban Environment UV Protection Cream SPF 30’u (89 tl) dene. Kitabayashi, “Sadece güneş kremi ellerini kurutabilir” diyor.
Leke sorunu içinse Rose, ölmez otu içeren L’Occitane Immortelle Brightening Hand Care SPF 20 (79 tl) tercih ediyor.

Anti-aging yüz kremi dene
Bachik, müşterilerinin maniküründe L’Oréal Paris Revitalift X3 Günlük Bakım Kremi’ni (49,90 tl) kullanıyor. Bu kremin içeriğindeki retinol, cilt elastikiyetini arttırıyor. Kırışıklığı önlemek için geceleri yatmadan önce ellerinin üzerine sürebilirsin.

03

Maske uygula
The Body Shop Isıtıcı Mineral Maske’yi (34,90 tl) ellerine sür, bir poşet geçir. Ardından sıcak havluyla sar, beş dakika beklet. Isı, maskenin nüfuz etmesine yardımcı olur.

 

 

 

viridianprints