http://www.womenshealth.com.tr/hep-birlikte-hayati-hafifletelim/ Women's Health Türkiye | EGZERSİZ YAPMAYI BIRAKTIĞINDA BEDENİNDE OLANLAR EGZERSİZ YAPMAYI BIRAKTIĞINDA BEDENİNDE OLANLAR – Women's Health Türkiye

EGZERSİZ YAPMAYI BIRAKTIĞINDA BEDENİNDE OLANLAR

| FITNESS

 

Egzersiz yapmayı bıraktıktan sonraki ilk aylarda bedeninde neler gerçekleşiyor olabilir? Sağlığın bu durumdan nasıl etkileniyor?

yoga-mat-kadin

Her fitness sevdalısı, hayatının bir döneminde havlu atar. Belki sıkılmıştır, belki yapması gereken daha önemli işleri vardır; ama sonuç değişmez: Egzersize ara verilir.

Bu normal bir şey. Ama egzersizin sağlığına kattığı faydalar, egzersizin bırakılmasının ardından azalmaya başlayabilir ve bedenin bu duruma farklı tepkiler verebilir. Egzersizin sağlığın açısından sonsuz faydası var; fakat hiçbirisi sonsuza kadar kalıcı değil. Hatta, ilk 2 hafta içerisinde bile bazı kazanımlar silinmeye başlayabilir.

Egzersizi bırakmayı ya da ara vermeyi düşünüyorsan, bedeninde gerçekleşecek değişimlere de hazırlıklı olmalısın. Peki hangi zaman aralığında, vücudun bu ayrılığa nasıl tepki veriyor?

Next

 

viridianprints