DOĞUM SONRASI 5 AYDA 18 KİLO VEREN CLAUDIA İLE TANIŞ!

|  , anaslide, SAĞLIK, YAŞAM

 


ÖNCE: 85

SONRA: 63

“Dönüm noktasına bebeğim olduktan sonra kıyafet alışverişine gittiğimde ulaştım” diyen Claudia Zorrilla, zayıflama hikayesiyle sana da ilham verecek! 

Antrenman yapmaktan ve sağlıklı besinler yemekten nefret eden biri değilim. 18 yaşındayken eğlencesine koşuya başladım ve bu da yarı maratonlarda, bir maratonda ve yaklaşık iki yarı Ironman’de koşmamı sağladı. Sonra 2015’te hamile kaldım ve her şey değişti.

Fitness rutinim tamamen değişti ve yarışlar için egzersiz yapmayı bıraktım.  Hiç egzersiz yapmadım ve ulaşılabildiğim her şeyi yedim. Hamileliğim sırasında dokuz ay boyunca 23 kilo aldım

Daha sonra, 2015 yılının Temmuz ayında, kızım doğduktan bir ay sonra, kıyafet alışverişine gittim.  Başlangıçta, denemek için mutlu bir şekilde kıyafet seçtiğimi hatırlıyorum, çünkü Catalina doğduğundan beri ilk kez kocamla kıyafet alışverişi yapıyordum. Soyunma odasına, ellerim dolu bir şekilde gittim ve 38 beden pantolonu denedim —ki  hamilelik öncesi normal bedenim buydu.  Üzerime uymaya bile yaklaşmamıştı. Soyunma odasına oturdum ve ağlamaya başladım.

Bu noktaya ulaşmama izin verdiğime inanamıyordum.

Gün Boyunca Atıştırdığımdan Emin Oldum

Büyük bir sosyal medya kullanıcısıyım, bu yüzden yerli eğitmenleri takip etmeye başladım. İşte OPEX Fitness ve koç Henry Toraño ile de böyle tanıştım. Müşterilerinin aldığı ve benim de istediğim sonuçları gördüm, Temmuz 2015’te onla çalışmaya başladım.

Hamilelik öncesi kiloma dönme planıma bağlı olarak,  Toraño bana günde 2000 kalorilik; daha fazla protein, daha az karbonhidrat, şekersiz ve sınırlı kahvenin olduğu bir yeme planı önerdi.

Normal bir günde bu diyette yiyebileceğim şeyler şunlar olabilirdi:

*Kahvaltı: 3 yumurta,  jambon, avokado ve glutensiz tost

*Atıştırmalık: 3 dilim yağsız söğüş et, hindi gibi

*Öğle Yemeği: Yeşillikler ve tavukla 1 kase esmer pirinçten pilav

* Atıştırmalık: Zeytin

*Akşam Yemeği: Yağsız et ve buharda pişmiş sebzeler

*Yatmadan Önce Atıştırmalık: Kuruyemiş ya da söğüş et

Metabolizmamı hızlandırmak için gün boyunca bu atıştırmalıkları yedim. Bu değişikliklere uyum sağlamak kolay olmadı, ama ben bağlı kaldım ve devam ettim. Plandaki ilk ayımdan sonra 5 kilo verdim.

Sadece Kardiyo Yapmayı Bıraktım

Opex’te günlük antrenmanlarımın dayalı olduğu koşudan tamamen farklı olan yeni bir fitness rutinine başladım. Haftada beş gün 45 ile 60 dakika egzersiz yapmaya başladım; box jump ve step up gibi kardiyo hareketleriyle kürek ve bench press gibi ağırlık egzersizlerini karıştırdım. Üç ay sonra, daha fazla ağırlık, dayanıklılık ve hatta biraz jimnastik hareketleri ekledim.

Toraño tüm süreç boyunca sadece bir fitness değil, yaşam koçu olarak da yanımdaydı. Her gün beslenme ve fitness hakkında irtibatta kaldık, sorduğum sorulara cevap vermekten mutluluk duyuyordu, ki bu da devam etmeme yardımcı oldu. Bu şekilde yedikten ve antrenman yaptıktan sonra 18 kilo verdim.

Yeni Rutinimi Sürdürmek Zor Oldu

Bebekten sonra egzersiz yaptığım ilk yıl, kızımı da spor salonuna götürmek zorunda kaldım. Bu, emzirmek ve çocuk bezlerini değiştirmek gibi tonlarca kesinti anlamına geliyordu.  Fakat yine de antrenmanlarımı bitirdiğime emin oldum.

Başarıya ulaştığımı gördükten sonra, Instagram’da kilo verme yolculuğumun fotoğraflarını paylaşmaya başladım. Takipçilerden pek çok destekleyici yorum aldım. Oradan beni takip eden ve destekleyen insanların olduğunu bilmek, bunu sürdürmeme yardımcı oldu. Şimdi kızımı büyüyor,  ailemizin üç üyesi için yemek hazırlıyorum, bu da hepimizin sağlıklı beslenmesine ve düşük kaliteli yiyeceklere para harcamaktan kaçınmamıza yardımcı oluyor.

… Ama Buna Değer!

En büyük ödülüm,  diğer kadınlara sağlıklı olmaları için ilham kaynağı olmak. Hikayemi Instagram hesabım @fitbyclau ‘da paylaşmak, diğer kadınlara üstesinden gelemeyecekleri herhangi bir sınırlama olmadığını göstermeme yardımcı oldu -Sadece hedefini yeterince istemek ve bunun için çalışmak zorundasın.

İlk önerim: Kendine yatırım yapmaktan korkma. Diğer şeylere- veya daha da kötüsü, önemli olmayanlara – para harcıyorsan, daha sağlıklı bir yaşam sürmene yardımcı olacak harika bir antrenöre veya besleyici gıdaya harcamanda hiçbir sorun yok.

 

 

 

 

 

viridianprints