DİLE YATAKTA NE DİLERSEN!

 


Cinsel arzularını ifade ederken kullanacağın yararlı bir rehber sunuyoruz. Keyfini çıkar! 

Daha çok seks için.. 

Tufts Üniversitesi’nden Dr. Katherine O’Connell White’a göre daha sık sevişebilmek için, daha çok uyarılmak gerekiyor. Porno izlemek şehveti tetikleyebilir; ama bazı kadınlar genellikle yapay cinselliği uyarıcı bulmuyorlar.  Seni neyin heyecanlandırdığını düşün. ‘Sexting’ yani seksi mesajlaşma, işe yarayabilir.  Yataktayken bile rahatça söyleyemediğin bazı şeyleri, mesajlarda rahatlıkla yazabildiğini göreceksin.

Dr. White’ın bir başka önerisi, hystericalliterature.com sitesinde sesli kitap okuyan kadınları izlemek; kadınlar, bir yandan kitap okurken, bir yandan da vibratörle uyarılarak orgazm yaşıyorlar. Dr White, “Bazı araştırmalara göre, kadınlar en çok diğer kadınların orgazm görüntüleriyle tahrik oluyor” diyor. Anlayacağın bazen lezbiyen fantazileri kurman, o kadar da şaşırtıcı değil.

Şu orgazm meselesi

Daha çok orgazm istiyorsan, klitorise odaklanmalısın. “Getting the Sex You Want” kitabının yazarı ve ilişki terapisti Tammy Nelson,  “Kadınların orgazma ulaşmasında en etkin yol klitoral uyarılma.  Orgazmların yüzde 98’i klitorisin 4 ile 45 dakika arasında uyarılması sonucu yaşanıyor” diyor. Dr. White ise “Partnerinden seni orgazma ulaştırmasını ya da en azından yaklaştırmasını iste. Böylece cinsel birleşme öncesi vajinanın ıslanmasını da sağlamış olursun” diyor ve uyarıyor: “Art arda birden fazla orgazm yaşama hedefinizden vazgeç- ki bu çok nadir yaşanan bir durum-”

“Cinsel hastalık kapmak istemiyorum”

Her şeyden önce mutlaka prezervatif kullanmalısın. Dr White, “Bu konuda tartışma bile kabul etmemelisin- kesinlikle ‘prezervatifsiz sevişmem’ havasında olmalısın- ” diyor. Partnerin kullanmak istemiyorsa, o zaman içine girebileceği biri olmadığını rahatlıkla söyleyebilirsin. Ama prezervatiflerin de cinsel hastalıklara karşı yüzde yüz koruma sağlamadığını unutma. Yılda bir kere jinekoloğuna gidip bel soğukluğu, klamidya, HIV, frengi, hepatit B ve trikomonas vajiniti gibi cinsel hastalıkların hepsi için bir test yaptırabilirsin.

 

 

viridianprints