SUYUNU DETOKS İÇECEĞİNE DÖNÜŞTÜR

 

Suyuna aroma katarak evde detoks içeceği hazırlamak ister misin?

detoks suyu

Biraz daha sağlıklı yaşamak adına detoks yapabilmenin yollarını arıyorsan, suyunu detoks içeceğine dönüştürebileceğini de bilmelisin. Toksinlerinden arınmanın yolu aslında çok basit: Olabildiğince su içmek. Ama bu suyu düz olarak içmen de gerekmiyor; yani, suyuna biraz aroma katabilirsin.

İlgini çekebilir: 24 Saatlik Detoks Programı

Detoks etkili besinlerden faydalanarak, gün içerisinde içebileceğin lezzetli içecekler hazırlaman mümkün. Aşağıda göreceğin besinleri büyük bir sürahi içerisine buz ile beraber bekle ve gün boyunca iç. İçeceğini geceden hazırlayıp buzdolabına koyabilir ve bu sayede aromasını tam almasını sağlayabilirsin. İçme suyunu detoks içeceğine dönüştürmek için içerisine ne mi katacaksın?

Limon: Limonlu su oldukça etkili bir detoks içeceğidir. Limon suyu vücudunu temizler ve alkalileştirir. İnce kesilmiş bir limon dilimini sürahiye ekle ya da limon suyunu bardağına direkt ekle.

Nane: Şekere ihtiyaç olmadan, suyuna harika bir tatlılık katacaktır. Ayrıca mideni yatıştırır ve sindirimi düzenler.

Salatalık: Salatalık sadece göz altı morluklarından kurtulmak için kullanılmıyor. Suyunun içerisine birkaç dilim salatalık ekleyerek aldığın sıvı miktarını artırabilir ve antiinflamatuar özelliklerinden faydalanabilirsin.

İlgini çekebilir: 10 Günlük Su Detoksuna Hazır Mısın?

Zencefil: Tüm sistemini temizleyen zencefil, midene ve sindirim sistemine fazlasıyla iyi gelecek.Sadece birkaç parça ekleyebilirsin. Daha baharatlı bir tat istiyorsan, miktarını artırabilirsin.

Nasıl hazırlanır?

Bir servislik detoks suyu hazırlamak için 3 ya da 5 dilim, yarım limon, birkaç yaprak nane ve 750 ml soğuk suyu karıştırıp içine biraz da zencefil eklemen yeterli.

İlgini çekebilir: Bahar Detoksu İçin Öneriler

 

 

viridianprints