DAHA CANLI VE PARLAK BİR CİLT İÇİN PRP TEDAVİSİ

| GÜZELLİK & STİL

 

Cildin zamanının hızına yetişemeyip tam yenik düşecekken teknoloji imdadına yetişiyor, yeni yöntemlerle daha güzel görünmene yardımcı oluyor. Bunlardan biri de PRP Tedavisi!

“Hastanın kendi kanı steril bir ortamda alınıyor. Özel bir santrifüj cihazında yüksek hızda ve belli sürelerde döndürülüyor. Santrifüj edilen kan, bazı ayraçlar sayesinde ayrıştırılıyor. Kanın alyuvarlar ve akyuvarlar gibi şekilli elemanları dibe çökerken, Trombositten zengin bölümü ayrıştırılıyor. Trombositten zengin bu plazma özel bir işlemle alınıyor ve tedavi edilecek bölgeye mikroenjeksiyonlar yoluyla enjekte ediliyor. İşlem yaklaşık 30 dakika sürüyor ve hasta evine gidiyor.”

“PRP, ‘Trombositten zengin plazma’ anlamına geliyor. Trombositler, doku iyileşmesinde ve kanın pıhtılaşmasında önemli rolü bulunan kan hücreleridir. Önemli protein ürünleri ve bağ dokusu faktörleri içerir. Yaralanmış bir bölgeye enjekte edildiğinde, hızla iyileşme sürecini başlatarak doku yenilenmesini uyardıkları görülmüştür. Bu tedavi sayesinde cilt lekelerinin hafifletilmesi, sivilcelerle izlerinin giderilmesi, cildin daha gergin, canlı ve parlak görünmesi sağlanabiliyor.”

‘Platelet Rich Plazma’, bilinen adıyla ‘PRP’ tedavisiyle kırışıklıklarda, sivilce izlerinde, güneş lekelerinde ve saç dökülmesini durdurmada yüz güldüren sonuçlar alabiliyorsunuz. Hastanın kendi kanı ayrıştırılarak elde edilen trombositler sorunlu bölgelere enjekte ediliyor ve istenilmeyen kötü görüntü geride kalıyor.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, hastaların sıkça uygulattığı ‘PRP’ yöntemini anlatıyor.

“Sorunlu olan herhangi bir bölgeye uygulanabiliyor. Genel olarak yüze, boyuna, dekolteye, el ve ayaküstü gibi alanlara uygulanıyor. Kullanılan ayraçlara bağlı olarak, ‘plazmajel’ adını verdiğimiz yoğun kıvamlı, dolgu maddesi gibi kullanılabilecek bir yapı da elde edilebiliyor.”

 

 

 

 

viridianprints