BAKIMLI CİLT

| GÜZELLİK & STİL

 

Düzenli temizlik ve bakımın yetmediği noktada cilt yenileme sistemlerine ihtiyacın olabilir…

Son dönemin gözde teknolojilerinden GentleYag, Carbon Peeling, İğnesiz Mezoterapi ve PPX Mavi Işık tedavileri, sarkmalar sonucu bozulan formunu toparlıyor, cildini yeniliyor, ince kırışıklıklardan kurtulmana yardımcı oluyor.

Cilt yenileme sistemlerinde son teknolojilerle ilgili Dermamed Güzellik Merkezleri’nden Dr. Levent Türbedar ile kısa bir söyleşi yaptık.

Cilt sorunları ve bakımları için hangi sistemleri, nasıl uyguluyorsunuz?
Ciltte görünen sorunların yanı sıra bir de görünmeyen, bakımını ihmal ederseniz, güneşe korumasız çıkarsanız oluşabilecek daha alt tabakada bekleyen sorunlar vardır. Biz sorunlarını aşmak için gelen hastalarımıza öncelikle cilt analizi uygulayarak cildin yapısını, ileride ne gibi sorunlarla karşılaşabileceğini, cildinin kendi yaş grubunun skalasında ne kadar iyi durumda olduğunu tespit ediyoruz. Özellikle çıkmayı bekleyen güneş lekelerini önceden görmek, bu lekelerin oluşmaması, gecikmesi ya da daha az belirgin olması için bize değerli bir fikir veriyor. Dermamed’de cilt bakımı ile alakalı sadece popüler cihazlar değil, inandığımız ve sonuçlarını bizzat gördüğümüz sistemler, kişinin gereksinimlerine göre uygun kombinasyonlar ile programlayarak hastalarımıza sağlıklı bir biçimde uyguluyoruz. Bizde bulunan cilt yenileme uygulamaları; karbon peeling, gentleyag, iğnesiz mezoterapi ve PPX mavi ışık tedavileridir.

Karbon Peeling bize oldukça değişik geldi. Nasıl uygulanıyor?
Karbon Peeling, her cilt tipine güvenle uygulanabilir, hızlı ve etkin sonuçlar alınabilir. Diğer bakımlardan ayrı olarak, ilk adım cilde gereken enerjinin yüzeysel deride maksimum yoğunlaşmasını sağlayan karbon kremi sürülür. Karbon kremi lazerin özelliklerine göre çok özel olarak hazırlanmıştır. Lazerin özelliğine göre, bu krem ani bir ısınmayla yüzeysel tabakayı karbonla birlikte buharlaştırarak kaldırmaya yardımcı olur. Aynı yerde ortaya çıkan kısa süreli ama yüksek ısı, deride yanma noktasına gelinmeden yeterli etkiyi gerçekleştirmektedir. Bununla beraber, MedLite lazerin hücre yenilenmesini sağlayan foto aktivasyon etkisi de gerçekleşir. Uygulama 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır ve günlük yaşantınızı etkileyecek bir durum oluşturmaz.

Tedavi sonrasında ciltte nasıl bir sürede, ne gibi bir iyileşme yaşanır?
Yoğun sorunu olmayan ciltlerde tedavi sonrasında hemen görülen sonuçlar; pürüzsüzlük, parlaklık, birçok lekenin anında açılması, porların hemen sıkılaşma cevabı vermesidir. Leke probleminin yoğun olduğu kişilerde ise sonuçlar diğer cilt tiplerine göre biraz zaman alabilir. Zaman ilerledikçe ciltteki bu lekeler açılmaya devam eder, cilt sıkılaşır, pürüzsüz görüntüye sahip olur. Karbon peeling’i diğer peeling uygulamalarından ayıran özellikler nelerdir? Türkiye’de hiçbir peeling uygulaması yazın yapılmaz. Sonrasında güneşe çıkılamayacağı için bu tarz uygulamalar kış mevsiminde gerçekleştirilir. Türkiye’de ve dünyada bir ilk olan karbon peeling, yazın da rahatlıkla uygulanabiliyor, bu özellik sadece karbon peeling’de bulunuyor. Özellikle akne sorunu yaşayan gençlere hangi sistemi uyguluyorsunuz?  Akne sorununda PPX mavi ışık sistemi şaşırtıcı derecede etkili oluyor. Aynı zamanda yüz gençleştirme ve yenileme tedavilerinde kullanılan ışık sistemleri arasında başarılı olup da ülkemizde gözden kaçan bir cihazdır.

Mavi ışıklı sistem nasıl çalışıyor?

Vakum ile cildi içine çeken sistem, çok geniş bir ışık dilimini, derine, emniyetli bir enerjiyle verebiliyor. Bu özellik cildin her tabakasında çok hızlı bir yenilenme mekanizmasını tetiklemektedir. Işığın son derece kontrollü bir şekilde ısıya dönüşmesine imkân veren bu sistem; ciltte temizlik, aydınlık, canlılık, porların küçülmesi, kırışıklıkların kaybolması ve sıkılaşma gibi harika sonuçlar vermektedir.

 

viridianprints