AŞKIN DA BİLİMİ VAR

 


Yıka Beynini, Beynine Format At ve Sağlığına Format At kitaplarıyla çok satan listelerinde görmeye alışık olduğumuz M. Barış Muslu yeni kitabı NeuroAŞK’ta aşk oyununu masaya yatırdı.

Acaba aşk doğanın türümüzü devam ettirelim diye bize oynadığı bir oyundan mı ibaret? Filmlerden şiirlere, şarkılara, hayatımızın her alanının temel ilhamı aşk, hormonların bir oyunu mu?
Aşk acısı iyileşir mi? Terk edilince değersiz hissetmek kader mi?  Aşk beyinle bu kadar ilgiliysee beyne doğru komutları yerleştirmek aşka bakışı değiştirebilir mi? Peki ya oyunun eğlenceli kuralları… Kaçan mı kovalanır, meşgul olan mı? Aşk karşınızdaki sizi çözünce mi biter? Aşkı gerçekten anlamaya ve kazanan olmaya ne dersiniz? Aşkın kimyası, matematiği, bilimi ve hatta taktikleri…

M. Barış Muslu, yeni kitabı NeuroAŞK’ta günlük hayatta doğru aşkı ve ilişkiyi yaşamak için en pratik tüyolarını veriyor. Aşkta kaybeden taraf olunduysa aşk acısını, ayrılıklar sonucu oluşan değersizlik hissinin “Neuroformat” sistemiyle nasıl temizleneceğini öğretiyor.

Kitaptan:
Size hayatınızın kadınını ya da erkeğini kendinize âşık edeceğinizin, bitmeye yüz tutmuş ilişkinizi mutlaka kurtaracağınızın garantisini veremem. Ama bu kitapta aşk ile ilgili hiç bilmediğiniz çok şey öğreneceksiniz.
Özellikle de, aşkın gerçek doğasını…
Doğal olarak nasıl ve neden tetiklendiğini?
Eğer doğasını çok iyi öğrenirsek, istenirse (bu defa çok da doğal olmayan bir biçimde) karşımızdaki kişinin kalbine ya da beynine nasıl girilebileceğini…
Sadece bu değil, aşkın gerçek doğasını anlamak, ilişkilerin farklı evrelerinde yaşanabilecek birçok durumda bize gerçekten kılavuz olacak.
Eğer ilişkilerde çok daha başarılı olmak istiyorsanız, hem kendinizi hem de karşı cinsi çok iyi tanımalısınız. Karşı cinsi neyin motive ettiğini anlamak, neleri daha farklı yapmanız gerektiği konusunda en büyük anahtar olacak.

Yazar hakkında
1975 yılında doğdu. Tarsus Amerikan Koleji’nde lise eğitimini sürdürürken gittiği ABD’de 2 senede liseyi, 3 senede Michigan Tech Üniversitesi’ni bitirdi. 20 yaşında genç bir mühendis olarak Türkiye’ye döndü. Koç Üniversitesi’nde işletme mastırını tamamladı. 2001 yılında kendi şirketini kurarak Türkiye’de yüz binlerce insanın kullandığı teknoloji servislerinin yaratıcısı oldu.
1994 yılından başlayarak, beynin işleyişi, ruhsal ve bedensel sağlık üzerindeki etkisi üzerine araştırmalar yapan Muslu, bir çok metodun beraber çok daha etkili bir şekilde kullanımını sağlayan NeuroFormat Sistemini geliştirdi. Çok satan listelerinden aylarca inmeyen Yıka Beynini, Beynine Format At ve Sağlığına Format At kitaplarının yazarıdır. Çalışmalarına kurucusu olduğu ReCrea Academy’de devam etmektedir. 

 

viridianprints