ARKADAŞINLA YAPABİLECEĞİN MERKEZ BÖLGE ŞEKİLLENDİRİCİ 11 HAREKET

| VİDEO

 

 

Arkadaşını devreye sok ve harika bir karın antrenmanının tadını çıkar!

Arkadaşın antrenman sırasında başında bekleyeceğine, bir ekip oluşturun ve merkez bölgenizi şekillendirici bu hareketleri birlikte yapın.

Kalbini yerinden çıkaracak bu dinamik hareketler hem seni hem de arkadaşını bir hayli zorlayacak. Bu antrenman sayesinde kaslarını çalıştırmanın yanı sıra, koordinasyon yeteneklerini de test etmiş olacaksın. Her ne kadar hareketler karın odaklı olsalar da, birçok harekette tüm vücudun çalışmış olacak.

2012 yılında yapılan bir araştırmanın da gösterdiği gibi, aerobik egzersizlerin bir partner ile yapılması, yalnız yapılan antrenmanlardan 10 dakika daha fazla çalışılmasını sağlayabiliyor.

Arizona Scottsdale’deki Alexia Fitness’ta kişisel antrenörlük yapan Alexia Clark, bu hareketlerden 3’ünü seçmeni ve rutin antrenman programına eklemeni tavsiye ediyor. Clark’ın favori kombosu medicine ball situp ve burpee, standing row ve inverted plank, lunging medicine ball core rotation hareketlerinden oluşuyor.

Bu tüm vücut hareketleri merkez bölge stabilitene odaklanırken aynı zamanda kardiyovasküler dayanıklılığın için de fayda sağlıyor. Partnerinin de bacakları, merkez bölgesi, kalçaları, sırtı, göğüsleri ve kolları çalışmış olacak.

Hangisini seçersen seç ya da hangilerini birlikte yaparsan yap, harika bir tüm vücut antrenmanı yapacağından ve performansının ekip olarak artacağından emin olabilirsin.

Denemeye değer!

 

viridianprints