ANTRENMANLARDA KENDİNİ YORGUN HİSSETMENİN 9 NEDENİ

| FITNESS

 

Antrenman yapmaya başlıyor ve dakikalar içerisinde kendini yorgun hissetmeye başlıyorsan, bu olumsuz durumun nedenlerini çözmen gerekiyor.

antrenman sonrasi

1- Uykusuzluk ve stres

Stresli günler, kötü uyku ya da her ikisi birden… Her iki etken de antrenmanlarını sabote edebilir. Antrenmanın henüz ortasındayken enerjinin tükenmiş olduğunu hissedersen, ilk bakman gereken şey, yaşamındaki son birkaç hafta olmalı. Kendine şu soruyu sor: “Son zamanlarda kaliteli ve düzenli bir uyku uyuyor muyum?”

Dahası, antrenmanın da vücut üzerinde stres yarattığını ve stresin birikebildiğini bilmelisin. İş, uyku ya da ilişki konularında sıkıntılarla boğuşuyorsan, antrenman esnasında da vücudunun etkileneceğin aşikar.

İlgini çekebilir: Uykusuz Kaldığında Bedeninde Olanlar

Ne yapabilirsin? Notlar almak mantıklı olabilir. Her antrenmandan sonra, antrenmanda kendini nasıl hissettiğini, o günkü stres seviyeni ve ne kadar uyuduğunu not alabilirsin. Belirecek tabloda düzenli olarak az uyuduğun, stresinin yoğunlaştığı ve antrenman kalitenin azaldığı gibi sonuçlar ortaya çıkarsa, neye nasıl müdahale edebileceğini daha iyi görebilirsin.

Next

 

viridianprints