AĞIRLIK ELDİVENLERİ NASIL TEMİZLENİR?

| FITNESS

 

Ağırlık eldivenlerini nasıl temizleyeceğin konusunda kafan karışıksa, bu öneriler işine yarayabilir.

fitness eldiveni

Eğer ağırlık antrenmanlarını bir üst seviyeye çıkardıysan, yani yüksek ağırlıklarla çalışıyorsan, ağırlık eldivenleri (fitness eldivenleri) ellerini korumak ve ağırlıkları daha iyi kavramak için oldukça yardımcıdır. Fakat salondan çıktıktan sonra, eldivenlerine bir miktar bakterinin bulaşmaması da imkansız. O yüzden, ağırlık eldivenlerini mutlaka temizlemen ve bakterilerden arındırman gerek.

Bunu nasıl yapacağın konusunda aklında soru işaretleri olabilir. Bu öneriler sayesinde eldivenlerindeki bakterilerden kurtulabilirsin.

1. Suya yatır

Bir kabı ılık su ile doldur; içine bir miktar sabun koy ve köpürt. Sonra eldivenlerini suya batır. Her bir eldiveni iyice ov ve sabunlu suyun her bir parmağına nüfuz ettiğinden emin ol.

2. Tersini çevir

Eldivenlerinin iç yüzünü de yıkaman gerek. Yukarıdaki işlemin aynısını eldivenlerinin iç yüzeyine de uygula. Eldivenlerini sudan çıkardığında kötü kokudan kurtulamadıysan, sabunlu su içerisinde 1 saat kadar beklet. Sonrasında durula.

3. Makineye at.

Eğer eldivenlerini elde yıkamak zor geliyorsa, çamaşır makinesinin hassas yıkama modunu tercih edebilirsin. Mümkünse kurutma işlemini de iç mekanda yap. Böylece eldivenlerinin formunun  bozulmasını önlemiş olursun. Doğrudan güneşin altına astığında eldivenlerin formunu kaybedecektir.

 

viridianprints