2015 YILINA FİT GİRMENİN YOLLARI

| BESLENME & ZAYIFLAMA

 

gamze-sanli
Yepyeni bir sene bizleri bekliyor ve gelen her seneye anlamlar, hedefler yükleriz. Senin de bu sene için hedefin sağlıklı, enerjik, canlı, fit, formda olmaksa iyi bir yaşamı daha fazla erteleme, harekete geç. 2015 diyetinde altın kurallar, en yeni fit besinler, Fit Tutan & Antiaging Salata tarifleri Uzman Diyetisyen Gamze Şanlı Ak, tarafından hazırlandı.

1. Neyi, Ne Kadar ve Ne Zaman yemen gerektiğini öğren… FARKINDA OL! 

Başarılı bir diyet için öncelikle dengeli beslenmeyi öğrenmen gerekiyor. Vücudunun ihtiyacı olan bütün besin öğeleri belirlenmeli, gerekli ölçümler-tahliller yapılmalı, diyet programın ona göre hazırlanmalı ve düzenli takip edilmelidir. Beslenme alışkanlıklarını değiştirmek için kendine zaman tanı ve sabırlı ol. Enerjini, modunu ve metabolizmanı hızlandıran taktiklerle desteklenen bir diyet programı ile sağlıklı yaşam şekline geçişin kolaylaşacaktır.

2. Bedenin kontrolün kimde olduğunu öğrensin… GÖSTER! 

Daha önce kilo vermek için denemediğin diyet çeşidi ya da bedenine yapmadığın işkence kalmamış olabilir. Kilo vermiş ve her defasında verilen kiloları katlayarak geri almış olabilirsin ancak yeniden başlamak düşündüğün kadar zor değil. Mesele “neden zayıflamak istediğini” bulmakta. İnsan zihni her şeyi yapabilir güçte. Karar verirsek ve zihnimizi ona odaklarsak, başarılı olmamamız söz konusu değildir. Bedenin direnirse, sen ondan daha dirençli ol, kontrol sende olsun. Bunun için şimdiki yaşam şeklini gözden geçir. Düzeltilmesi gereken alanları belirle, vazgeçemeyeceklerini ne kadar sınırlayabileceğin konusunda mantıklı ve kabul edilebilir hedeflere geç.

3. Yeme davranışlarını değiştir… YAP! 

Gözünü, bedenini, beynini ve son olarak ruhunu doyuran, keyif aldığın besinlere programında yer verirsen başarıya ulaşabilirsin. Değişim için plan yap. Günlük ve haftalık kayıtlarını, aylık ve yıllık olarak tamamlayıp bütün resme baktığında kendi vücuduna ne kadar yatırım yaptığını, iyileri ve kötüleri kendi gözlerinle göreceksin.

Kilo vermenin SİHİRLİ yolu; hayatımızın her alanında olduğu gibi, dengeyi sağlayabilmektir.

4. Vücudunu SEV ve kilo vermeye BAŞLA!

Konumuz senin sağlığın ve senin hayatın. Kendi bedeninde, kendini iyi, rahat ve fit hissetmek paha biçilemez bir duygu. Ertelediğin her gün zaman kaybı. Duygularını, iştahını ve yeme alışkanlıklarını kontrol etmekte zorlanırsan mutlaka uzmandan yardım al.

Next

 

viridianprints