http://www.womenshealth.com.tr/hep-birlikte-hayati-hafifletelim/ Women's Health Türkiye | 20 YIL 20 ÖĞÜT: KOŞMAYA YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN TAVSİYELER 20 YIL 20 ÖĞÜT: KOŞMAYA YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN TAVSİYELER – Women's Health Türkiye

20 YIL 20 ÖĞÜT: KOŞMAYA YENİ BAŞLAYANLAR İÇİN TAVSİYELER

| FITNESS

 

Koşu serüvenine yeni mi başlıyorsun? Bu yollardan geçmiş birinin sana birkaç tavsiyesi var. Mark Remy’nin yazısı. 

kosu

1995 yılında New York Maratonu’na katılmanın maliyeti 30 dolardı ve ben koşmaya yeni başlamıştım. O günlerde, bir gün geriye bakıp ”20 yıldır koşuyorum” diyeceğimi hiç hayal etmemiştim. Geçmek bilmeyen bir 20 yıl yaşadım ve artık buradayım. Peki buraya nasıl geldim?

Yanıtı çok basit: Koşmaya başladım ve hiç durmadım.

Koşmanın karşılığını yıllar boyunca aldım. Daha sağlıklı yaşamamı ve düşünmemi  sağladı. Bacaklarımı, kalbimi ve ruhumu güçlendirdi. Yepyeni yerlere gitmemi, yepyeni insanlarla tanışmamı sağladı. Bu dolambaçlı yolda her zaman yaşamaya değer bir şeyler buldum.

Koşunun bana hiç beklemediğim bir katkısı daha oldu. Kilometreleri aştıkça bakış açım değişti. Bu değişim sadece spor anlamında değil, daha iyi bir insan olma anlamında da gerçekleşti. Koşmak insan için tıpkı bir öğretmen gibidir. Şimdi de bu öğretmenin bana 20 yıl boyunca öğrettiği 20 şeyi sizlerle paylaşıyorum. 

Next

 

viridianprints